Rosyjscy okupanci zaatakowali gminę sumską dronem samobójczym.
03.10.2024
2648
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
03.10.2024
2648
Rosyjskie wojska ponownie zaatakowały gminę sumską za pomocą dronów samobójczych o nazwie „Shaheed”. Incydent spowodował ranienie ośmiu osób, informuje Rada Miejska w Sume.
Według informacji Rady Miejskiej, atak został przeprowadzony przy użyciu bezzałogowego statku powietrznego typu „Heron-2”, który należy do dronów „Shaheed”. Podczas strzelaniny nastąpił wybuch, co spowodowało ranienia wśród ludności cywilnej. Aktualnie szczegóły incydentu są wyjaśniane.
Nie ma aktualnie więcej szczegółowych informacji na temat incydentu.
Rosja brutalnie zaatakowała region sumski, używając „Shaheedów” i wyłączając trzy gminy z prądu.
Czytaj także
- Prąd wraca do dwóch dzielnic stolicy: mieszkańcy poznają termin wznowienia dostaw
- Atak dronów na Zaporoże w nocy 22 czerwca: nie żyje kobieta, ranny 11-letni chłopiec
- Nowe informacje z 22 czerwca: masowy nalot dronów na Moskwę i rezygnacja Starmera
- Znów ostrzelano Charkowszczyznę: ofiary śmiertelne i ranni wśród ludności cywilnej
- Tragiczny nalot na dom w obwodzie sumskim – nie żyją trzy osoby, w tym 13-latek
- Katastrofa w Katarze: 54 rannych i 18 zaginionych po eksplozji w zakładzie gazowym

