Rosyjscy okupanci zaatakowali gminę sumską dronem samobójczym.
03.10.2024
2646
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
03.10.2024
2646
Rosyjskie wojska ponownie zaatakowały gminę sumską za pomocą dronów samobójczych o nazwie „Shaheed”. Incydent spowodował ranienie ośmiu osób, informuje Rada Miejska w Sume.
Według informacji Rady Miejskiej, atak został przeprowadzony przy użyciu bezzałogowego statku powietrznego typu „Heron-2”, który należy do dronów „Shaheed”. Podczas strzelaniny nastąpił wybuch, co spowodowało ranienia wśród ludności cywilnej. Aktualnie szczegóły incydentu są wyjaśniane.
Nie ma aktualnie więcej szczegółowych informacji na temat incydentu.
Rosja brutalnie zaatakowała region sumski, używając „Shaheedów” i wyłączając trzy gminy z prądu.
Czytaj także
- Katastrofa w Katarze: 54 rannych i 18 zaginionych po eksplozji w zakładzie gazowym
- Wstrząsy na Morzu Czarnym: u wybrzeży Krymu odnotowano serię trzęsień ziemi, najsilniejsze o magnitudzie 4,8
- Atak balistyczny na Odesszczyznę: jedna ofiara śmiertelna i trzy osoby ranne
- Prawie 900 uderzeń na Zaporoże i Sumy: są ofiary śmiertelne i ranni w wyniku rosyjskiego ostrzału
- Rosyjski dron uderzył w Zaporoże: nie żyje kobieta, ranny 11-letni chłopiec
- Wprowadzono harmonogramy wyłączeń prądu na Krymie – część miejscowości pozbawiona energii

