Siły Zbrojne Ukrainy zniszczyły dziesiątki obiektów Federacji Rosyjskiej w lipcu: Syrski opowiedział o sukcesach i stratach wroga.

Siły Zbrojne Ukrainy zniszczyły dziesiątki obiektów Federacji Rosyjskiej w lipcu: Syrski opowiedział o sukcesach i stratach wroga
Siły Zbrojne Ukrainy zniszczyły dziesiątki obiektów Federacji Rosyjskiej w lipcu: Syrski opowiedział o sukcesach i stratach wroga

Podczas narady, którą zwołał Ołeksandr Syrski, przeanalizowano wyniki działalności ukraińskiej armii w lipcu. Ten miesiąc okazał się niezwykle trudny z powodu intensywnych ofensyw rosyjskiego agresora praktycznie na wszystkich kierunkach frontowych.

Na ten temat mówił sam w swoim Telegramie.

Najbardziej dramatyczne momenty na froncie obecnie

Według słów dowódcy, najtrudniejsza sytuacja miała miejsce na kierunkach Pokrowskim, Dobropilskim i Nowopawliwskim. Jednak na kierunku Północno-Słobżańskim nasze wojska osiągnęły znaczące osiągnięcia w wyzwalaniu terenów obwodu sumskiego i aktywnie kontynuują działania bojowe na Kursku.

W odpowiedzi na nasilenie ostrzałów pokojowych miast i infrastruktury cywilnej Ukraina wzmacnia swoją obronę przeciwpowietrzną i rozszerza wykorzystanie dronów przechwytujących, poinformował Syrski.W lipcu osiągnięto znaczne sukcesy w zastosowaniu uzbrojenia DeepStrike. W wyniku uderzeń na ponad dziesięć obiektów przemysłu obronnego wroga zostały zniszczone możliwości produkcyjne, magazyny amunicji, lotniska, poligony, zakłady obronne, elektromechaniczne, chemiczne i rafinerie, — podkreślił Syrski.

Straty wroga w lipcu

Dowódca przedstawił statystyki strat rosyjskiego okupanta w lipcu. Według danych Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, całkowite straty rosyjskich wojsk w tym miesiącu przekroczyły 33,2 tysiąca osób, co jest o 800 więcej niż w czerwcu.

'Pomimo tego, Federacja Rosyjska nadal zwiększa swoje ugrupowania wojskowe o 9 tysięcy żołnierzy miesięcznie i planuje utworzyć 10 nowych dywizji do końca roku (już stworzono dwie)', — powiedział dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy.

Właśnie dlatego Ukraina musi kontynuować działania mobilizacyjne, zwiększać gotowość bojową i wzmacniać bezzałogowe wsparcie swoich wojsk.

Również Syrski podziękował ukraińskim żołnierzom za ich wytrwałość, profesjonalizm i skuteczną walkę z wrogiem. Zaznaczył, że nadchodzi jeszcze jeden trudny miesiąc, w czasie którego spodziewane są nasilone ataki wroga.

Niedawno na krytykę dowódcy 47. Oddzielnej Batalionu Zmechanizowanego Ołeksandra Szirszyna w sprawie planów na Kursku.

W relacji dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy Ołeksandra Syrsiego podsumowano działalność ukraińskiej armii w lipcu. Intensywne ofensywy rosyjskiego agresora okazały się niezwykle trudnym wyzwaniem, jednak dzięki udanym operacjom i działaniom mobilizacyjnym nastąpiły znaczące osiągnięcia sił zbrojnych Ukrainy. Należy powitać ich profesjonalizm, oddanie i gotowość do walki z wrogiem.


Czytaj także

Reklama