Syryjczyk zainteresował nowym postem w mediach społecznościowych.
Kontynuacja operacji Sił Zbrojnych Ukrainy w obwodzie kurskim RF
Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy, generał Oleksandr Syrycki, poinformował, że operacja ukraińskich obrońców w obwodzie kurskim RF trwa. Opublikował odpowiedni post na swoim kanale Telegram.
Kontynuujemy operację
To napisano pod zdjęciem na mapie, co prawdopodobnie sugeruje wydarzenia w obwodzie kurskim RF.
Syrycki wcześniej opublikował podobny post 8 sierpnia. Wtedy wrzucił zdjęcie z podpisem „Pracuję w obszarze wyjściowym”. Obszar wyjściowy to miejsce, z którego rozpoczyna się wysuwanie oddziałów podczas natarcia.
Oficjalne działania Sił Zbrojnych Ukrainy w obwodzie kurskim głównodowodzący Syrycki na razie nie komentuje.
Według informacji dziennikarzy rosyjscy żołnierze przygotowują się do obrony elektrowni atomowej w Kursku ze względu na zbliżenie Sił Zbrojnych Ukrainy. Rosyjscy siłowicze zablokowali drogi do Elektrowni Atomowej w Kursku.
Wiadomo także, że rosyjskie ministerstwo obrony wydzieliło dodatkowy ciężki sprzęt do likwidacji oddziałów Sił Zbrojnych Ukrainy.
Analitycy donieśli, że Rosja prawdopodobnie ogłosiła operację antyterrorystyczną (ATO) w celu złagodzenia skutków ukraińskiej inwazji na obwód kurski.
Czytaj także
- Ponad pół setki uderzeń w ciągu doby na Dniepropietrowszczyźnie: ofiara śmiertelna i ranni
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej
- Ofiara śmiertelna i ranni po ostrzałach obwodu dniepropetrowskiego

