Spłata kary w 'Rezerwie+' — w MOE określono obowiązkowy warunek.
13.07.2025
3250
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
13.07.2025
3250
Od początku tego miesiąca osoby objęte obowiązkiem wojskowym mają możliwość łatwego i szybkiego uiszczenia kary za naruszenie wojskowego rejestru za pośrednictwem internetowej usługi 'Rezerw' i otrzymania 50% zniżki. Inicjatywa ta ma na celu ułatwienie życia obywatelom oraz uniknięcie nieprzyjemnych kolejek i tłumów.Zastępczyni Ministra Obrony Ukrainy ds. cyfryzacji, Kateryna Czernogorenko, podkreśliła, że uiszczenie kary nie zwalnia osoby objętej obowiązkiem wojskowym z wykonania obowiązków wojskowego rejestru. Obecnie karę można płacić przez 'Rezerw' tylko ci, którzy nie zaktualizowali swoich danych, ale w przyszłości planuje się rozszerzenie tej usługi na wszystkich. Stworzy to dodatkowe możliwości dla obywateli w uproszczeniu procesu wojskowego rejestru.
Czytaj także
- Ukraińskie władze dementują rzekomy atak hakerski na Sztab Generalny – to rosyjska operacja dezinformacyjna
- Polski kapitał i ukraińskie doświadczenie bojowe: nowy europejski lider według Kniażyckiego
- Ukraina stawia Białorusi warunek: wieże przekaźnikowe dla rosyjskich dronów już wyłączone
- Czy Mińsk wciągnie kraj w konflikt? 2000 rekrutów ma być gotowych do początku lipca
- Czy Korea Północna szykuje kobietę na następcę tronu? Córka Kima pojawia się na oficjalnych wydarzeniach
- Białoruskie przekaźniki przestały działać – co to zmienia dla obrony Ukrainy?

