Stany Zjednoczone po raz pierwszy wezmą udział w Koalicji Chętnych — Zelensky.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił, że w przyszły czwartek odbędzie się spotkanie Koalicji Chętnych, do której po raz pierwszy dołączą Stany Zjednoczone.
Tę wiadomość ogłosił podczas wystąpienia na konferencji dotyczącej odbudowy Ukrainy we Włoszech.
Udział USA w spotkaniu Koalicji Chętnych
Według słów Zełenskiego, do spotkania członków Koalicji Chętnych w formacie online z Londynu dołączy premier Wielkiej Brytanii Keir Starmer oraz prezydent Francji Emmanuel Macron.
W sumie ponad 30 uczestników, w tym przedstawiciele USA, którzy biorą udział po raz pierwszy. Zaznacza się, że Amerykę będą reprezentować generał Keith Kellogg oraz senatorowie Lindsey Graham i Richard Blumenthal.
Przypomnijmy, że podczas przemówienia przed europejskimi liderami w Rzymie Wołodymyr Zełenski wyraził nadzieję na osiągnięcie rzeczywistych wyników z konferencji odbudowy.
Ukraiński lider zaapelował również do sojuszników o wsparcie w stworzeniu specjalnego trybunału dla Rosji.
W wyniku ogłoszenia Zełenskiego strona ukraińska oczekuje aktywnego udziału USA w spotkaniu Koalicji Chętnych oraz wspólnych działań na rzecz odbudowy sytuacji w Ukrainie.
Czytaj także
- Rosjanie nasilili szturmy na wschodzie Ukrainy – 16 ataków w ciągu doby, ale ukraińska armia utrzymuje pozycje
- Polska polityk apeluje o rozmowy z Ukrainą po odebraniu Złotego Orderu Orła Białego Zełenskiemu
- Waszyngton otwiera drzwi: Zełenski mówi o zgodzie na produkcję Patriotów w Ukrainie
- Kijów wskaże europejskiego negocjatora do rozmów z Moskwą – nowe ustalenia ze szczytu Rady Europejskiej
- Prezydent Ukrainy odpowiada na odebranie Orderu Orła Białego: stanowisko Zełenskiego
- Zielone światło z USA dla licencji na obronę powietrzną? Decyzja należy do Trumpa

