Znamy datę następnego spotkania 'Ramstein'.
18.07.2025
4443
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
18.07.2025
4443
Kolejne spotkanie Grupy Kontaktowej ds. obrony Ukrainy w formacie 'Ramstein' odbędzie się już 21 lipca. Oczekuje się, że wezmą w nim udział szef Pentagonu oraz sekretarz generalny NATO, podała Zjednoczona Delegacja Wielkiej Brytanii przy NATO.
W spotkaniu planują wziąć udział minister obrony USA Pete Hegseth, sekretarz generalny NATO Mark Rutte oraz nowy dowódca sił Sojuszu w Europie Aleksus Grinkiewicz.
To już 29. spotkanie ministrów obrony krajów członkowskich Grupy Kontaktowej ds. Ukrainy. Poprzednie spotkanie 'Ramstein' miało miejsce na początku czerwca tego roku.
Wcześniej były minister spraw zagranicznych skomentował wypowiedź Trumpa na temat 50 dni dla Rosji, a także Wołodymyr Zełenski spotkał się z premierem Norwegii.
Podsumowanie: 21 lipca planowane jest 29. spotkanie Grupy Kontaktowej w formacie 'Ramstein' z udziałem szefów Pentagonu i NATO. To będzie ważne wydarzenie w celu omówienia kwestii bezpieczeństwa Ukrainy i regionu.Czytaj także
- Prezydent ujawnił bilans ofiar jednej doby: w Zaporożu zginęło pięć osób
- Europa ustali format rozmów z Rosją, ale to Kijów wskaże negocjatora – zapowiedź Zełenskiego
- Prezydent Zełenski stawia Białorusi ultimatum: usunąć wzmacniacze sygnału dla rosyjskich dronów
- Ukraina stawia Białorusi żądanie: likwidacja przekaźników wspierających Rosję
- Atak na Ławrę Peczerską w Kijowie: straty przekraczają pół miliarda hrywien, trwa usuwanie zniszczeń
- Prezydent Zełenski ujawnia warunki ograniczenia wsparcia Białorusi dla rosyjskiej armii

