Zostało ujawnione, na jaką kwotę sojusznicy zakupią broń dla Sił Zbrojnych Ukrainy.
15.07.2025
3695
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
15.07.2025
3695
Stany Zjednoczone Ameryki zgodziły się sprzedać sojusznikom z NATO broń na kwotę około 10 miliardów dolarów, która następnie zostanie przekazana Siłom Zbrojnym Ukrainy. Prezydent Trump ogłosił umowę po spotkaniu z sekretarzem generalnym NATO Rutte. Plan obejmuje rakiety dalekiego zasięgu oraz środki obrony powietrznej, które mogą być wykorzystane do obrony przed Rosją. Oprócz USA, do uczestnictwa w tej umowie dołączyły Niemcy, Finlandia, Dania, Szwecja, Norwegia, Królestwo Niderlandów, Kanada i inne kraje NATO. Umożliwi to Ukrainie uzyskanie znacznej ilości sprzętu wojskowego w celu wzmocnienia potencjału militarnego, w tym rakiet, amunicji i innego wyposażenia wojskowego.
Czytaj także
- Nowy podział okręgów wyborczych w USA pod dyktando Trumpa. Czy w 2026 roku zaszkodzi to republikanom?
- Stanowisko ekipy Trumpa ws. pokoju na Ukrainie ujawnione przez Rutte’a: kluczowe pytanie do Putina
- Prezydent Zełenski zatwierdził nowe stawki płac dla policjantów – ile wyniosą wypłaty
- Szef MSZ Rosji: nie będzie przerwy w walce ani zamrożenia frontu
- Po raz pierwszy Putin przyznaje się do ataków na Krym. Oto czego żąda od swojego resortu obrony
- Niemiecki ekspert: rozpad Rosji jest realnym scenariuszem

