Stefaniśnina otrzymała nową posadę — kim będzie.
17.07.2025
2648
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
17.07.2025
2648
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski 17 lipca podpisał dekret o powołaniu Olhy Stefaniśniny na Specjalnego Pełnomocnika Prezydenta Ukrainy ds. rozwoju współpracy ze Stanami Zjednoczonymi. To stanowisko zostało stworzone, aby nie tracić tempa w ukraińsko-amerykańskich relacjach.
Podpisując dekret o powołaniu Olhy Stefaniśniny na Specjalnego Pełnomocnika Prezydenta Ukrainy ds. rozwoju współpracy ze Stanami Zjednoczonymi, podkreśla się znaczenie dalszego rozwoju relacji między krajami, co wskazuje na wzmocnienie współpracy między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi.Uzupełnienie do wiadomości
Inne szczegóły dotyczące pracy nowego Specjalnego Pełnomocnika nie zostały jeszcze ujawnione, jednak już teraz ważne jest, aby zaznaczyć, że ten krok będzie dodatkowym krokiem w celu wzmocnienia współpracy między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi.
Czytaj także
- Prezydent ujawnił bilans ofiar jednej doby: w Zaporożu zginęło pięć osób
- Europa ustali format rozmów z Rosją, ale to Kijów wskaże negocjatora – zapowiedź Zełenskiego
- Prezydent Zełenski stawia Białorusi ultimatum: usunąć wzmacniacze sygnału dla rosyjskich dronów
- Ukraina stawia Białorusi żądanie: likwidacja przekaźników wspierających Rosję
- Atak na Ławrę Peczerską w Kijowie: straty przekraczają pół miliarda hrywien, trwa usuwanie zniszczeń
- Prezydent Zełenski ujawnia warunki ograniczenia wsparcia Białorusi dla rosyjskiej armii

