Dotyczy wszystkich konsumentów gazu: Naftogaz zaznaczył, że Ukraińcy są zobowiązani do comiesięcznego przekazywania.
29.01.2025
3024
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
29.01.2025
3024
Nak 'Naftogaz Ukrainy' wyjaśnił, dlaczego należy przekazywać odczyty liczników gazu
Nak 'Naftogaz Ukrainy' wyjaśnił, że konsumenci gazu mają obowiązek co miesiąc przekazywać operatorom sieci dystrybucyjnej odczyty liczników gazowych. Wymóg ten określa Kodeks systemów dystrybucji gazu przyjęty przez NKREKP w 2015 roku.
W firmie Nak 'Naftogaz Ukrainy' wyjaśnili: 'Konsument domowy, który płaci za gaz zgodnie z umową dystrybucji, jest zobowiązany co miesiąc odczytywać faktyczne odczyty licznika gazu na 1 dzień miesiąca i przekazać je operatorowi sieci dystrybucyjnej do 5 dnia tego samego miesiąca.'
Naftogaz zaznaczył również, że jako dostawca gazu otrzymują dane dotyczące zużycia tylko z platformy informacyjnej OHTSU, którą wgrywa operator sieci dystrybucyjnej.
Ważne jest, aby zauważyć, że odczyty liczników są przechowywane przez odpowiedniego operatora sieci dystrybucyjnej, który odpowiada za rachunki i naliczanie ilości gazu.
Wcześniej Naftogaz udostępnił informacje o przyznawaniu dotacji przy zakupie mieszkań.
Czytaj także
- Dlaczego czereśnie w Odessie kosztują nawet 200 hrywien? Gwałtowny wzrost cen owoców
- Krym bez paliwa dla cywilów – nowe restrykcje na stacjach benzynowych
- Ponad 20% rosyjskich rafinerii wyłączonych z użytku: kryzys paliwowy dotyka 53 regionów
- Ciągłe doskonalenie zawodowe to już konieczność: polskie i ukraińskie firmy szykują się na ekspansję na Zachód
- Rosyjska gospodarka wymknęła się spod kontroli – wydatki na armię sięgają 10% PKB
- Ukraińcy płacą ukryte opłaty przy wypłacie gotówki z polskich kart

