Sąd przedłużył środki zapobiegawcze wobec Hniezdilova, który publicznie opuścił swoją jednostkę.
06.01.2025
3112
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
06.01.2025
3112
Przedłużono środki zapobiegawcze dla żołnierza
Sąd przedłużył środki zapobiegawcze dla żołnierza Serhija Hniezdilova, który samowolnie opuścił swoją jednostkę. Prokurator zażądał, aby żołnierz pozostał w areszcie, a jego adwokatka - aby zmienić areszt na areszt domowy.
Hniezdilov pozostanie w areszcie do 2025 roku.
Żołnierz ogłosił samowolne opuszczenie jednostki
Żołnierz Serhij Hniezdilov ogłosił samowolne opuszczenie jednostki w celu zwrócenia uwagi na brak określonych terminów służby oraz obowiązku obrony państwa. Incydent podzielił społeczeństwo.
DBR aresztowało Hniezdilova i zauważyło, że jego czyn jest amoralny i demoralizuje społeczeństwo.
Przyjęto ustawę o zwolnieniu żołnierzy
Rada Najwyższa przyjęła ustawę o zwolnieniu żołnierzy z odpowiedzialności karnej za pierwsze samowolne opuszczenie jednostki oraz dezercję.
Czytaj także
- Jak sprawdzić jakość gazu? Nowe uprawnienia dla odbiorców Naftohazu
- Jak żołnierze mogą uniknąć odsetek od kredytów? Poradnik krok po kroku
- Nowa infolinia 1519 Ministerstwa Obrony – co to oznacza dla żołnierzy kontraktowych?
- 20 650 zł miesięcznie dla likwidatorów Czarnobyla od lipca 2026: co musisz wiedzieć
- Tylko jedna szansa na wpisanie na listę gończą: co muszą wiedzieć osoby uchylające się od obowiązku wojskowego
- W 2026 roku kombatanci dostaną wyższe emerytury: ile wyniosą dopłaty i kto skorzysta z wcześniejszego świadczenia

