Trzecia brygada szturmowa odzyskała swoich żołnierzy od okupantów, którzy trafili do niewoli.
Wojownicy Trzeciej Oddzielnej Brygady Szturmowej uwolnili ukraińskich żołnierzy z niewoli na kierunku charkowskim.
Według przedstawiciela 3. OSB Aleksandra Borodina, wroga grupa dywersyjno-rozpoznawcza niespodziewanie wzięła jeńców. Wyjaśnił, że te działania zostały podjęte w celu uwolnienia jeńców i odzyskania ich.
Borodin zauważył, że rosyjskie siły aktywnie wykorzystują grupy dywersyjno-rozpoznawcze, w których przeważnie uczestniczą wojownicy z dużym doświadczeniem.
Ukraińscy żołnierze postanowili wkroczyć i uwolnić swoich towarzyszy zanim zostaną przetransportowani na rosyjskie pozycje, ponieważ po tym byłoby to prawie niemożliwe.
Borodin zauważył, że w trakcie szturmu zniszczona została część grupy dywersyjno-rozpoznawczej, a druga została unieruchomiona, co pozwoliło jeńcom uciec. Jednak straty wystąpiły także po naszej stronie. Jednak, według słów Borodina, ta akcja była konieczna i ważna.
Generalnie sytuacja na kierunku charkowskim ustabilizowała się, a ukraińskie siły odsunęły okupantów w obwodzie charkowskim.
Przypomnijmy, dowódca oddziału 3. Oddzielnej Brygady Szturmowej Mikołaj Wołochow poinformował, że rosyjskie siły agresji zbrojnej przemieszczają się na kierunek charkowski i przygotowują się do natarcia.
Czytaj także
- Rosyjski ostrzał Zaporoża 21 czerwca: dwie ofiary, w tym starsza kobieta
- Nocny ostrzał Zaporoża: zniszczony dom i ranny mieszkaniec
- Atak dronem na wieżowiec w Charkowie: uderzenie w elewację na 22. piętrze
- Od 22 czerwca surowe restrykcje na Krymie: co się zmienia?
- Ofiara śmiertelna i trzech rannych po ataku rakietowym na obwód odeski
- Atak rakietowy na obwód odeski: ofiara śmiertelna i ranni po uderzeniu Iskanderem

