W Charkowie saperzy zneutralizowali rakietę X-59, która nie wybuchła po upadku.
Rakieta skrzydłowa X-59, która spadła na teren prywatnego domu w Charkowie, została zneutralizowana przez saperów Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, informuje Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.
Specjaliści szybko wyjęli pocisk i zniszczyli go na placu wybuchowym.
Aktywna ewakuacja w Charkowszczyźnie z powodu zagrożenia ostrzałem
W 44 miejscowościach Charkowszczyzny, które są pod stałym zagrożeniem ostrzałów i działań wojennych, trwa aktywna ewakuacja. O tym poinformował szef OVA Charkowa Oleg Syniegubow w trakcie telemaratonu. Zauważył, że na lewym brzegu niemożliwe jest przywrócenie zasilania elektrycznego, wodociągów i ogrzewania z powodu ostrzałów ekip remontowych. Syniegubow przypomniał, że 25 grudnia miała miejsce masowa rakietowa ofensywa na Charków, skierowana na infrastrukturę krytyczną. Podkreślił również, że rząd podjął decyzję o nieograniczaniu dostaw energii elektrycznej w Charkowie, aby ludzie mogli ogrzewać swoje domy.
Prezydentka Mołdawii Maia Sandu poinformowała, że rosyjska rakieta naruszyła przestrzeń powietrzną Mołdawii w nocy 25 grudnia. Zadeklarowała, że Rosja atakuje infrastrukturę energetyczną Ukrainy i narusza przestrzeń powietrzną Mołdawii rakietą.
Czytaj także
- Mimo ryzyka ewakuacji Feldman EcoPark działa dalej – dyrektor wyjaśnia, na czym polegają zagrożenia
- 95% alarmów w Charkowie to realne zagrożenie – ostrzega gubernator Syniehubow
- Atak dronem na wieżowiec w Charkowie – szczegóły uderzenia
- Rosyjskie ataki na Charków i Sumy: są zabici i ranni, w tym dziecko
- Atak na Charków 20 czerwca: liczba rannych wzrosła do dziewięciu, spod gruzów wydobyto ciało
- Światowi przywódcy potępiają rosyjski atak na Ławrę Peczerską – obiekt UNESCO w Kijowie

