W Kijowie otworzą Most Podilski, ale nie dla wszystkich kierowców.
Od teraz, począwszy od 1 grudnia, Mostem Podilskim mogą korzystać transport miejski oraz samochody osobowe. O tym poinformował mer Kijowa Witalij Kliczko. Rada obrony Kijowa poparła tę decyzję. '1 grudnia zezwolą na ruch samochodów osobowych oraz miejskiego transportu pasażerskiego ogólnego użytku Mostem Podilskim przez rzekę Dniepr', - powiedział Kliczko.
Kliczko zaznaczył również, że wjazd będzie dostępny także przez nowo wybudowany tunel, który łączy mostowy przejazd ze zjazdem na ulicę Petra Werszyhory w kierunku prospektu Romana Szuchewycza i osiedla Trojeszczyna. Jednak Most Podilski pozostanie zamknięty dla dużych pojazdów towarowych. Obecnie transport specjalny oraz autobus pasażerski linii 111 są jedynymi dozwolonymi pojazdami, które mogą korzystać z mostu.
'Prace związane z zagospodarowaniem i urządzaniem przyległego terenu wokół nowego tunelu zostaną zakończone do końca roku, nie zakłócając ruchu transportu', - doprecyzował Kliczko.
Wcześniej poinformowano, że w Kijowie zostaną wzmocnione bezpieczeństwo na moście i zainstalowane dodatkowe punkty kontrolne.
Czytaj także
- Czy metro do Browarów powstanie? Kliczko ogłasza plany, ale metropolita kijowski dementuje
- Pożar na dachu soboru Zaśnięcia Matki Bożej w Kijowie po ataku Rosji – relacja Kliczki
- Atak rakietowy na Kijów: 19 rannych, w tym dziecko i kobieta w ciąży
- Nocny ostrzał Kijowa: 13 rannych, w tym dziecko, uszkodzona infrastruktura
- W Kijowie usuwają pomnik Bułhakowa – nowy etap dekolonizacji przestrzeni publicznej
- Kijów rozważa zakaz rozkładania namiotów w metrze podczas alarmów – szczegóły

