Trzecia Brygada Szturmowa zniszczyła czołg, samobieżną armatę oraz grupę okupantów na Charkowszczyźnie: wideo ataków.

Trzecia Brygada Szturmowa zniszczyła czołg, samobieżną armatę oraz grupę okupantów na Charkowszczyźnie: wideo ataków
Trzecia Brygada Szturmowa zniszczyła czołg, samobieżną armatę oraz grupę okupantów na Charkowszczyźnie: wideo ataków

Ukraińscy żołnierze z Trzeciej Oddzielnej Brygady Szturmowej uderzyli w sprzęt rosyjskich okupantów na rubieżach Charkowszczyzny. Do ataku użyto dronów, co zostało pokazane na wideo opublikowanym w Telegramie przez prasową usługę Trzeciego Korpusu Armijnego w niedzielę, 10 sierpnia.

Uderzenia w sprzęt okupantów

'Ptaki Trzeciej Brygady Szturmowej zlikwidowały logistykę wroga na rubieżach Charkowszczyzny', mówi komunikat.

Żołnierze zniszczyli zamaskowany czołg, samobieżną armatę oraz wrogą grupę, która znajdowała się w zasadzce, taranując trasy pojazdów wroga i zatrzymując samochody osobowe.

Było również wspomnienie o działalności pilotów z jednostki 'FATUM' z Batalionu Przeciwpancernego Trzeciego Korpusu Armijnego.

Wcześniej ukraińscy żołnierze także trafili moździerz z Korei Północnej w obwodzie sumskim, dzięki pilotom dronów Sił Zbrojnych Ukrainy z jednostki Pentagon 225 OSP, a także zademonstrowali udany atak na okupantów na motocyklach, co doprowadziło do likwidacji trzech wrogów.

Z powyższego można wysnuć wnioski, że ukraińscy żołnierze aktywnie demonstrują swoją gotowość oraz skuteczność w walce przeciwko okupantom, wykorzystując nowoczesny sprzęt oraz wysoki profesjonalizm.


Czytaj także

Reklama