Policjanci i przedstawiciele organizacji społecznej likwidowali narkograffiti w Winnicy.
Pracownicy prewencji nieletnich z okręgowego sztabu wraz z funkcjonariuszami zarządzania zwalczania przestępczości narkotykowej i organizacją społeczną «Helsi+» przeprowadzili akcję zasłaniania narkoreklam na ulicach miasta. Do tego użyli jasnych farb o patriotycznych barwach.
Tego rodzaju reklama, umieszczana na fasadach i płotach miejsc publicznych, nie tylko łamie prawo, ale także przyczynia się do rozprzestrzeniania narkotyków i substancji psychoaktywnych.
Akcja charytatywna doprowadziła do oczyszczenia dziesiątek ulic z narkoreklam.
«Zachęcamy wszystkich świadomych obywateli do nie pozostawania obojętnymi wobec tego problemu, do nie bycia obojętnymi i dołączania do walki z narkomanią», poinformowała policja.
Przypomnijmy, że wczoraj w Winnicy zostało zatrzymanych trzech podejrzanych, którzy planowali zorganizować nielegalną migrację dla osób, które powinny zostać zmobilizowane. Grozi im do dziewięciu lat pozbawienia wolności.
Czytaj także
- Trzy wsie pod Charkowem bez gazu: lista miejscowości i ulic objętych przerwą w dostawie
- Krym w ogniu: uderzenia na elektrownię i siedzibę FSB, przerwy w dostawie prądu i gigantyczny korek na moście
- Prąd wraca do dwóch dzielnic stolicy: mieszkańcy poznają termin wznowienia dostaw
- Atak dronów na Zaporoże w nocy 22 czerwca: nie żyje kobieta, ranny 11-letni chłopiec
- Nowe informacje z 22 czerwca: masowy nalot dronów na Moskwę i rezygnacja Starmera
- Znów ostrzelano Charkowszczyznę: ofiary śmiertelne i ranni wśród ludności cywilnej

