Ukraińcom wyjaśniono, jak długo będą musieli żyć z harmonogramami wyłączeń prądu.
Wiceszef Ministerstwa Energetyki Roman Andarak poinformował, że Ukraińcy będą musieli żyć z harmonogramami wyłączeń prądu co najmniej do wiosny. Jego oświadczenie odnosi się do rosyjskich okupantów, którzy celowo atakują słabe punkty systemu energetycznego Ukrainy. Według niego robią to w celu wyrządzenia maksymalnych szkód.
Wiceszef Ministerstwa Energetyki zaznaczył również, że niedawno miało miejsce silne uderzenie w generację na Ukrainie. Dlatego harmonogramy wyłączeń prądu na razie nie zostaną zniesione. Podkreślił jednak, że pracują nad odbudową i remontami, a także istnieją plany dotyczące wprowadzenia dodatkowych obiektów generacyjnych. W przypadku pomyślnego wdrożenia tych planów, wyłączenia będą się zmniejszać.
Jednak Roman Andarak ostrzega, że nie można przewidzieć przyszłych ostrzałów i nieoczekiwanych sytuacji. Dlatego ważne jest, aby być odpornym i gotowym na takie sytuacje, szczególnie pozostając w rezerwie zimą.
Czytaj także
- Mieszkańcy Kijowa do lipca bez zmian w opłatach za media, ale bilety komunikacji miejskiej zdrożeją do 30 hrywien
- Unia Europejska planuje ogólny limit gotówki – 10 000 euro. Jak wyglądają przepisy w poszczególnych krajach?
- Od 26 czerwca 2026 r. nowy wymóg NBU: kod autoryzacyjny przy doładowaniach kart w terminalach
- Amerykanie zezwolili na handel ropą z Iranem na dwa miesiące – jakie to ma znaczenie dla Ukrainy
- Odesa wprowadza jednolitą stawkę za parkowanie: ile zapłacą kierowcy od lipca
- Nowe opłaty za powiadomienia SMS w bankach – sprawdź, ile zapłacisz

