W Odessie przypomniano o jeńcach — fotorelacja z akcji.
13.07.2025
3358
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
13.07.2025
3358
W Odessie odbyła się cotygodniowa akcja na rzecz więźniów wojennych, cywilnych zakładników i zaginionych. Ludzie wyszli z plakatami i zdjęciami, aby przypomnieć, że każdy zaginiony ma twarz, rodzinę i marzenie, aby wrócić do domu. O tym informują sami uczestnicy akcji.
W Odessie, przy dworcu, znowu pojawiły się znajome twarze. To matki, żony, dzieci, przyjaciele i osoby wykazujące zainteresowanie, które co tydzień przychodzą z plakatami, na których są zdjęcia tych, którzy są przetrzymywani w niewoli lub o których nie ma żadnych wiadomości. Te hasła przypominają, że ukraińscy żołnierze i cywile pozostają w rosyjskich więzieniach przez miesiące i lata, często bez dostępu do prawników, leków czy kontaktu z rodziną i bez dowodów, że w ogóle żyją.
Wsparcie dla więźniów wojennych i zaginionych jest bardzo ważne, ponieważ często znajdują się w trudnych warunkach bez możliwości skontaktowania się z bliskimi i uzyskania niezbędnej pomocy. Tego rodzaju akcje pomagają podnieść świadomość społeczną i wesprzeć tych, którzy znajdują się w trudnych okolicznościach życiowych.
Czytaj także
- Ukraińskie władze dementują rzekomy atak hakerski na Sztab Generalny – to rosyjska operacja dezinformacyjna
- Polski kapitał i ukraińskie doświadczenie bojowe: nowy europejski lider według Kniażyckiego
- Ukraina stawia Białorusi warunek: wieże przekaźnikowe dla rosyjskich dronów już wyłączone
- Czy Mińsk wciągnie kraj w konflikt? 2000 rekrutów ma być gotowych do początku lipca
- Czy Korea Północna szykuje kobietę na następcę tronu? Córka Kima pojawia się na oficjalnych wydarzeniach
- Białoruskie przekaźniki przestały działać – co to zmienia dla obrony Ukrainy?

