W Odessie Zełenski i Rutte odwiedzili rannych obrońców.
15.04.2025
7278
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
15.04.2025
7278
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i sekretarz generalny NATO Mark Rutte odwiedzili jedną z placówek medycznych w Odessie. Odnawiają się tam ranni żołnierze. W placówce medycznej wojownicy otrzymują niezbędną pomoc po ranach odniesionych podczas walk na terytorium Ukrainy. Prezydent wyróżnił obrońców odznaczeniami i medalami. Oprócz pracy w placówce, medycy wojskowi ratowali życie ukraińskich żołnierzy podczas ostrzałów. Zełenski powitał żołnierzy i podziękował im za ich pracę i życie poświęcone służbie Ukrainie. Podkreślił, że to czyni różnicę między Ukrainą a Rosją - demokracja przeciwko dyktaturze. Przypomnijmy, że prezydent złożył w Radzie Najwyższej projekty ustaw dotyczące przedłużenia stanu wojennego i powszechnej mobilizacji na 90 dni. Ukraiński rząd zaprosił wysokich rangą urzędników europejskich państw do Kijowa na pokazanie siły dyplomatycznej przeciwko wojskowej paradzie prezydenta Rosji Władimira Putina.
Czytaj także
- Kreml stawia warunki: Putin nie widzi podstaw do spotkania z Zełenskim
- Ukraina odcina Krym: potężne ataki na zaplecze logistyczne i paliwowe Rosji
- Kijów i Kiszyniów na drodze do Unii: tempo akcesji zależy od spełnienia wymogów Brukseli
- Według Zełenskiego naciski na Rosję są zbyt słabe po ataku na Krzywy Róg
- Rosja deklaruje gotowość do rokowań: Kreml podaje warunek wstępny
- Gdańsk bez Zełenskiego? Polski rząd nie potwierdza doniesień o nieobecności ukraińskiego przywódcy

