'Ważne, jak zakończy się ta wojna': Jermak spotkał się z wysłannikiem Trumpa Kellogiem.
Ukraiński urzędnik spotkał się z wysłannikiem USA
Szef biura Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak spotkał się z wysłannikiem Prezydenta USA ds. Ukrainy i Rosji Keithem Kellogiem w Kijowie.
Dziś cieszyłem się zgościć wysłannika Prezydenta USA ds. Ukrainy i Rosji Keitha Kelloga w Kijowie. To było jego pierwsze spotkanie podczas wizyty i jestem wdzięczny, że w tym trudnym czasie przyjechał na Ukrainę - bardzo to doceniamy', - napisał Jermak na swoim kanale Telegram.
Podczas spotkania omawiano kwestie amerykańskiego wsparcia dla Ukrainy oraz stosunków dwustronnych. Według Jermaka, dla ukraińskiej strony ważne jest, aby Keith Kellogg otrzymał pełne informacje o sytuacji na froncie i osobiście zobaczył determinację ukraińskiego narodu.
Ważne, jak zakończy się ta wojna. To osobiście powiedziałem Keithowi Kellogowi. Rosja zawsze manipuluje informacjami, stara się siać niezgodę, kłamać, aby nas skłóciła', - podkreślił szef OPP.
Jermak podkreślił znaczenie zasady 'nic o Ukrainie bez Ukrainy' i wyraził zainteresowanie strategicznym partnerstwem ze Stanami Zjednoczonymi, w tym gwarancjami bezpieczeństwa, współpracy obronnej oraz ekonomicznej.
Przypominamy, że Zelenski jest gotów przekazać Kellogowi pełne informacje o sytuacji w Ukrainie.
Czytaj także
- Zmiana na szczycie Kancelarii Prezydenta: Rybaczuk o tym, dlaczego zastąpienie Jermaka przez Budanowa nie oznacza nowego stylu rządzenia
- Dlaczego Zełenski odwołał Jermaka? Prezydent ujawnia kulisy decyzji personalnej
- Cztery paszporty dyplomatyczne dla doradcy prezydenta: szef MSZ wyjaśnia kulisy
- Rozmowy rządzących z opozycją – czy w Kancelarii Prezydenta szykują się roszady?
- Nominacja Budanowa przywróciła dialog – Gieraszczenko o przemianach w Kancelarii Prezydenta
- Kryzys zaufania i zagrożenie z północy: szef kancelarii prezydenta z zarzutami

