Rada Najwyższa poparła wstrzymanie obowiązywania konwencji ottawskiej.
15.07.2025
3791
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
15.07.2025
3791
Podobnie jak wczoraj, posłowie Rady Najwyższej poparli inicjatywę rządu w sprawie wyjścia Ukrainy z konwencji ottawskiej we wtorek, 15 lipca. Oznacza to wstrzymanie użycia min przeciwpiechotnych w kraju.
Na swoim kanale Telegram poseł
Jarosław Żeleźniakwyjaśnił, że Rada Najwyższa zaapelowała do przewodniczącego parlamentu o natychmiastowe podpisanie przyjętej ustawy o zaprzestaniu uczestnictwa Ukrainy w konwencji dotyczącej min przeciwpiechotnych.
'Dla Ukrainy wygasa obowiązywanie konwencji o zakazie używania, gromadzenia zapasów, produkcji i przekazywania min przeciwpiechotnych oraz o ich zniszczeniu. ZA — 299 i 305 za pilne podpisanie', zauważył Żeleźniak.
Wczoraj w Radzie Najwyższej zapowiedziano także możliwe zmiany kadrowe w rządzie. W szczególności kilku ministrów może zostać odwołanych ze stanowisk, a niektóre departamenty mogą zostać połączone.
Czytaj także
- Rząd zatwierdził deklarację budżetową do 2029 roku: prognozy dolara, inflacji i płac
- Przeszukania u osoby z afery „taśm Mindicza”: co wiemy o sprawie Wesołego
- Akcja NABU w siedzibie Służby Monitoringu Finansowego: chodzi o 200 milionów na fortyfikacje?
- Parlament przegłosował przełomowe ustawy dla UE: co odblokuje 4 mld euro dla Ukrainy
- Plan podwyżek dla żołnierzy: pensje mają wzrosnąć do 30 tysięcy, ale są przeszkody
- Luka w finansowaniu armii: rząd nie uwzględnił w budżecie na 2026 rok 180 miliardów hrywien

