Weteranom odmawia się ulg — skandal w Odesie.

Weteranom odmawia się ulg — skandal w Odesie
Weteranom odmawia się ulg — skandal w Odesie

W rejonie Bolhrad weteranom odmawia się bezpłatnego transportu, mimo że na te usługi powinny być przeznaczone pieniądze z budżetu regionu. Członkowie rady obwodowej domagają się od rozwiązania tego problemu.

Weterani domagają się bezpłatnego transportu

Organizacja społeczna weteranów złożyła skargę do rady obwodowej, ponieważ w żadnej gminie rejonu Bolhrad nie ma normalnego bezpłatnego transportu.

W szczególności w mieście Bolhrad przyznawany jest tylko jeden kupon na rok na przejazd do Odessy. A w Arcyzie kierowcy w ogóle nie wpuszczają uprawnionych do transportu. Chapir oświadczył, że departament opieki społecznej ONA Odeska ignoruje problem. Miejscowi deputowani wysyłali oficjalne zapytania z propozycjami racjonalizacyjnymi, jednak sytuacja nie zmieniła się na lepsze.

'Dla tych kategorii obywateli bezpłatny transport jest niezbędny do życia. Jestem zaniepokojony i w bardziej kategorycznej formie będę zwracać się i żądać, aby sprawa została rozwiązana w zasadzie. Przypominam, że zapewnienie tych usług społecznych spoczywa na lokalnych budżetach. To nie tylko budżet gminy, ale także budżet regionalny',

powiedział przewodniczący komisji rady obwodowej w Odessie ds. ochrony zdrowia Dmytro Chapir.

Przypomnijmy, niedawno pisaliśmy o przejazdów w transporcie publicznym w sierpniu. A także o w drodze na granice.

Ukraińscy weterani domagają się rozwiązania problemu z bezpłatnym transportem dla siebie w rejonie Bolhrad. Członkowie rady obwodowej domagają się od ONA Odeska natychmiastowego działania. Ta sytuacja podkreśla znaczenie wsparcia społecznego dla weteranów i konieczność szybkiego rozwiązania ich problemów.


Czytaj także

Reklama