Wyłączenia prądu wracają: „Ukreniergo” podaje szczegóły.
Wyłączenia prądu z powodu upałów wracają
Rozpoczynając od poniedziałku, 19 sierpnia, w Ukrainie ze względu na upały znów wracają harmonogramy wyłączeń prądu. Wieczorem zostanie zastosowana jedna kolejka. O tym poinformował szef „Ukreniergo” Włodzimierz Kudrycki w programie telewizyjnym.
Szef „Ukreniergo” poinformował, że w przyszłym tygodniu obciążenie systemu energetycznego zostanie zwiększone. Jak zauważył Kudrycki, w weekendy zużycie spada, dlatego sobota i niedziela następnego tygodnia będą łatwiejsze.
„Na razie widzimy dość szczegółową prognozę na jutro. Faktycznie, ten deficyt, który widzimy wieczorem, niestety nie można pokryć ani zwiększoną produkcją, na przykład z elektrowni wodnych, ani dodatkowymi porcjami pomocy awaryjnej z Europy, dlatego jesteśmy zmuszeni sięgać po wyłączenia konsumentów” – powiedział szef „Ukreniergo”.
Przypomnijmy, że DTEK do października planuje przywrócić do pracy 60-70% generacji, które straciła w wyniku rosyjskich masowych ostrzałów wiosną tego roku.
Wcześniej „Ukreniergo” prognozowało zmniejszenie wyłączeń prądu w sierpniu-październiku. Szef „Ukreniergo” Włodzimierz Kudrycki zauważył, że deficyt energii elektrycznej w ukraińskim systemie energetycznym stopniowo zmniejszy się w sierpniu, wrześniu i październiku, o ile nie będzie nowych masowych ostrzałów.
Czytaj także
- Jak sprawdzić jakość gazu? Nowe uprawnienia dla odbiorców Naftohazu
- Jak żołnierze mogą uniknąć odsetek od kredytów? Poradnik krok po kroku
- Nowa infolinia 1519 Ministerstwa Obrony – co to oznacza dla żołnierzy kontraktowych?
- 20 650 zł miesięcznie dla likwidatorów Czarnobyla od lipca 2026: co musisz wiedzieć
- Tylko jedna szansa na wpisanie na listę gończą: co muszą wiedzieć osoby uchylające się od obowiązku wojskowego
- W 2026 roku kombatanci dostaną wyższe emerytury: ile wyniosą dopłaty i kto skorzysta z wcześniejszego świadczenia

