Odmówił służyć - co postanowił sąd w Obwodzie Odeskim.
24.07.2025
821
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
24.07.2025
821
Mieszkaniec Obwodu Odeskiego zniknął, chociaż został powołany do służby po komisji medycznej. Doprowadziło to do wszczęcia sprawy karnej, która była rozpatrywana w miejscowym sądzie.
Z doniesień wynika, że mężczyznę zatrzymali policjanci i dostarczyli do centrum wojskowego. Po badaniu medycznym uznano go za zdrowego. Jednak nigdy nie stawił się do służby, co stało się powodem sprawy karnej.
Szczegóły rozpatrzenia
Sąd uznał go za winnego unikania służby i wymierzył 3 lata więzienia zgodnie z Kodeksem karnym Ukrainy.
Rozwój wydarzeń
Oprócz tego w ostatnim czasie informowano także o żołnierzu, który dwukrotnie unikał służby, a także o żołnierzu, który proponował łapówki za unikanie wezwania.
Czytaj także
- Węgry ponownie hamują akcesję Ukrainy do UE – kluczowy etap przesunięty
- Ukraina uruchamia produkcję broni dalekiego zasięgu – oświadczenie prezydenta
- Technologiczna przewaga Ukrainy nad Rosją – doświadczenie armii ma wzmocnić bezpieczeństwo UE
- Rozmowa Zełenskiego z szefem OECD: Kijów liczy na status kandydata jesienią
- Nowe uprawnienia wojskowych komisji uzupełnień: gdzie mogą zatrzymywać osoby uchylające się od obowiązków
- Zielony problem w sercu Waszyngtonu: basen przy Pomniku Lincolna za 16 milionów dolarów zarasta glonami, a Trump chce go wyczyścić

