Odmówił służyć - co postanowił sąd w Obwodzie Odeskim.
24.07.2025
822
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
24.07.2025
822
Mieszkaniec Obwodu Odeskiego zniknął, chociaż został powołany do służby po komisji medycznej. Doprowadziło to do wszczęcia sprawy karnej, która była rozpatrywana w miejscowym sądzie.
Z doniesień wynika, że mężczyznę zatrzymali policjanci i dostarczyli do centrum wojskowego. Po badaniu medycznym uznano go za zdrowego. Jednak nigdy nie stawił się do służby, co stało się powodem sprawy karnej.
Szczegóły rozpatrzenia
Sąd uznał go za winnego unikania służby i wymierzył 3 lata więzienia zgodnie z Kodeksem karnym Ukrainy.
Rozwój wydarzeń
Oprócz tego w ostatnim czasie informowano także o żołnierzu, który dwukrotnie unikał służby, a także o żołnierzu, który proponował łapówki za unikanie wezwania.
Czytaj także
- 10 lat więzienia grozi mieszkance Charkowszczyzny za kierowanie drogówką pod okupantem
- Minister spraw zagranicznych Ukrainy z wizytą w Seulu: kluczowym tematem los żołnierzy z KRLD
- Putin wywiera presję na rozmowy: Tło jego strategii negocjacyjnej z Ukrainą
- Miliony na glony w basenie Białego Domu: kontrowersyjne umowy i zatrzymania za czasów Trumpa
- Kreml uzbraja kulturę: sport i cerkiew na froncie hybrydowej wojny – ostrzeżenie ukraińskiego wywiadu
- Obywatel Rosji zatrzymany w Mołdawii pod zarzutem szpiegostwa w Naddniestrzu

