Odmówił służyć - co postanowił sąd w Obwodzie Odeskim.

Odmówił służyć - co postanowił sąd w Obwodzie Odeskim
Odmówił służyć - co postanowił sąd w Obwodzie Odeskim

Mieszkaniec Obwodu Odeskiego zniknął, chociaż został powołany do służby po komisji medycznej. Doprowadziło to do wszczęcia sprawy karnej, która była rozpatrywana w miejscowym sądzie.

Z doniesień wynika, że mężczyznę zatrzymali policjanci i dostarczyli do centrum wojskowego. Po badaniu medycznym uznano go za zdrowego. Jednak nigdy nie stawił się do służby, co stało się powodem sprawy karnej.

Szczegóły rozpatrzenia

Sąd uznał go za winnego unikania służby i wymierzył 3 lata więzienia zgodnie z Kodeksem karnym Ukrainy.

Rozwój wydarzeń

Oprócz tego w ostatnim czasie informowano także o żołnierzu, który dwukrotnie unikał służby, a także o żołnierzu, który proponował łapówki za unikanie wezwania.


Czytaj także

Reklama