Komendantura wojskowa wyjaśnia politykę wobec Rosjan w wieku poborowym w Sużdze.
Rzecznik prasowy komendantury wojskowej obwodu kurskiego Rosji oświadczył, że nie zwerbowano i nie zamierzają werbować żadnych Rosjan w wieku poborowym. Wyjaśnił, że prawie wszyscy ci mężczyźni planują wrócić do Rosji, dlatego nie ma sensu namawianie ich do przyłączenia się do Sił Zbrojnych Ukrainy. Ponadto zaznaczył, że liczba mężczyzn w wieku poborowym jest niewielka, a oni mieszkają w domach, w których przebywali przed przybyciem Sił Zbrojnych Ukrainy.
Opowiedział także o tym, jak wojskowi, wycofując się, przebierają się i podają za miejscowych mieszkańców. Jednak znalezienie tych osób jest dość proste, ponieważ komendantura wojskowa utrzymuje kontakt z miejscową ludnością i dowiaduje się, kto pojawił się w konkretnym miejscowości.
Rzecznik prasowy wyjaśnił, że komendantura wojskowa nie podaje dokładnej liczby osób na zajętym terytorium, a jedynie liczbę miejscowości, które kontrolują Siły Zbrojne Ukrainy. Robi się to dla bezpieczeństwa ludzi i w celu utrudnienia wrogowi podejmowania decyzji.
Zgodnie z nową strategią Sił Zbrojnych Ukrainy, planują one szybkie przemieszczanie się i otaczanie rosyjskich wojsk na terenie obwodu kurskiego w Rosji.
Czytaj także
- Jak uchodźcy i pracownicy z Ukrainy zmienili polską gospodarkę? Nowy wymiar relacji między sąsiadami
- Nowe zasady powrotu do służby po dezercji: ministerstwo podaje szczegóły i terminy
- Tylko tydzień na dopełnienie formalności wojskowych po zmianie adresu – lista wymaganych dokumentów
- Dzień Ojca w cieniu wojny: poruszające przesłanie szefa wywiadu Ukrainy
- Kary za nielegalny wyrąb drzew przy drogach w Ukrainie: grzywny i ryzyko więzienia
- W szpitalach podają różne posiłki w zależności od statusu pacjenta. Jak walczą z nierównościami wobec weteranów?

