Po dniu energetyki, DTEK przywrócił światło ponad 48 tys. domów po ostrzałach.
6 września energetycy firmy DTEK przywrócili dostawę prądu 48,5 tys. rodzinom w obwodzie donieckim, które zostały pozbawione światła z powodu ataku wroga. O tym poinformowali przedstawiciele DTEK.
W obwodzie donieckim trwają zacięte walki. Pomimo tego, 6 września energetykom udało się naprawić szereg linii i urządzeń oraz przywrócić dostawę prądu w 24 miejscowościach, które zostały pozbawione światła z powodu ostrzałów.
W sumie energetycy dostarczyli prąd 48,5 tys. mieszkańcom obwodu donieckiego.
W niektórych miejscowościach, które znajdują się w pobliżu strefy działań bojowych, energetycy firmy DTEK wielokrotnie przywracali dostawę prądu nawet w obliczu niebezpieczeństwa i ostrzałów.
Należy zauważyć, że w ciągu ostatniego tygodnia brygady naprawcze w obwodzie donieckim ponownie kilkakrotnie były pod ostrzałem, w wyniku czego dwóch energetyków odniosło obrażenia.
Przypomnijmy, że w sierpniu energetycy firmy DTEK przywrócili dostawę prądu dla 714 tys. rodzin, które zostały pozbawione światła z powodu ostrzałów.
Czytaj także
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej
- Ofiara śmiertelna i ranni po ostrzałach obwodu dniepropetrowskiego
- Upał do 30°C i piąty stopień zagrożenia pożarowego w obwodzie charkowskim: prognoza na 23–27 czerwca

