Zeleński o negocjacjach z Rosją: co omówiono z amerykańskim zespołem.
Jak informuje inkorr.com: Prezydent Wołodymyr Zełeński spotkał się z amerykańskim zespołem, aby omówić przyszłe negocjacje z Rosją. Spotkanie ogłosił podczas konferencji prasowej z premierem Norwegii.
Wspominając o zaplanowanym spotkaniu, Zełeński poinformował również o innych kontaktach z amerykańską stroną, w tym z doradcą USA Kellogiem. Kontynuacją tego procesu będzie aktywna współpraca na różnych poziomach w najbliższych dniach.
Prezydent zauważył: 'Chciałbym zrozumieć ze strony amerykańskiej gotowość Rosjan do spotkania i warunki tego spotkania. Czy zgodzą się na propozycje Ameryki poparte przez Ukrainę w obecności europejskich liderów - spotkanie dwustronne, a następnie trójstronne'.
Jednocześnie w Ukrainie trwają konsultacje z partnerami w sprawie bezpieczeństwa narodowego, a zaplanowano naradę doradców w tej sprawie. Zełeński oczekuje opracowania podstawowego planu gwarancji bezpieczeństwa, chociaż podkreślił, że do szczegółowego opracowania potrzeba więcej czasu.
Ostrzeżenie Kanady
Kanada wcześniej ostrzegła przed możliwymi fatalnymi błędami na Ukrainie.
Ukraiński prezydent spotkał się z amerykańskim zespołem, aby omówić przyszłe negocjacje z Rosją. Trwa również praca nad podstawowym planem gwarancji bezpieczeństwa w kraju.
Podczas spotkania z amerykańskim zespołem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński omówił przyszłe negocjacje z Rosją i podkreślił znaczenie wsparcia partnerów europejskich. Jednocześnie trwa praca nad planem bezpieczeństwa kraju, co jest priorytetowym zadaniem dla ukraińskich władz.Czytaj także
- Sekretarz generalny NATO chwali uderzenia Kijowa w rosyjskie rafinerie
- Były szef MON zwraca odznaczenie od Zełenskiego – symboliczny gest wobec ofiar
- Kijów nie przewiduje ataku ze strony Mińska. Szef MSZ Ukrainy tłumaczy, dlaczego Białoruś nie przystąpi do konfliktu zbrojnego
- Dlaczego wojna w Ukrainie utknęła w martwym punkcie? Od sukcesów do impasu
- Ciosy w rafinerie i zaostrzone sankcje: Ekspert wskazuje moment przełomowy dla Moskwy
- W Mariupolu 15% mieszkań uznano za „niczyje”. Rosyjskie władze okupacyjne dają czas do lipca na odzyskanie praw

