Zeleński opowiedział o rozmowach z liderami światowymi w sprawie gwarancji bezpieczeństwa dla Ukrainy.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski prowadził rozmowy z europejskimi liderami mające na celu wzmocnienie wsparcia dla Ukrainy. Podziękował swoim partnerom za gotowość do udzielenia większej pomocy po trzeciej rocznicy inwazji.
'Dziś kontynuujemy naszą międzynarodową pracę, rozmowy z naszymi partnerami - to bardzo owocne rozmowy: w Europie będzie więcej wsparcia, więcej współpracy' - powiedział Wołodymyr Zełenski w swoim codziennym oświadczeniu.
Prezydent prowadził telefoniczne rozmowy z premierami Holandii, Albanii, Wielkiej Brytanii i Grecji. Dyskutowali o kwestii wzmocnienia ukraińskiej floty za pomocą samolotów F-16.
Szczególną uwagę w oświadczeniu poświęcono kwestii gwarancji bezpieczeństwa. 'Gwarancje bezpieczeństwa - to jest to, co jednoczy absolutną większość. Europa, Ameryka i wszyscy nasi partnerzy na świecie potrzebują wspólnego zrozumienia, jak zapewnić, aby Putin nie mógł więcej oszukiwać' - podkreślił prezydent.
Zełenski zaznaczył również sukcesy ukraińskich wojsk, w tym żołnierzy 425. odrębnego batalionu szturmowego, 59. odrębnej brygady szturmowej dronów na kierunku Pokrowskim, a także 47. odrębnej brygady zmotoryzowanej i 95. odrębnej brygady desantowo-szturmowej w Kursku.
Czytaj także
- Wołodymyr Zełenski dał zielone światło dla 40-dniowej kampanii nacisku – oto szczegóły strategii zakończenia konfliktu
- Białoruś szykuje się do eskalacji? Zełenski wskazuje newralgiczne odcinki granicy
- Szef państwa podsumował działania służb: ponad 3 tysiące najeźdźców zlikwidowanych przez jednostkę specjalną
- Rosjanie coraz bardziej zaniepokojeni. 66% przyznaje się do problemów finansowych – mówi Zełenski
- 3,2 mld euro trafiło już do Ukrainy. Rozmowa Zełenskiego z von der Leyen o współpracy wojskowej
- Niepokojące doniesienia dla Zełenskiego: Białoruś rozbudowuje drogi i magazyny wojskowe

