HUR zlikwidował rosyjski kuter w pobliżu Żelaznego Portu: zniszczona cała załoga.
Żołnierze HUR MON zlikwidowali rosyjski kuter na Chersońszczyźnie
Dziś, 21 sierpnia, żołnierze Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (HUR MON) zlikwidowali rosyjski kuter w pobliżu Żelaznego Portu na czasowo okupowanym terytorium obwodu chersońskiego. O tym poinformowała służba prasowa HUR.
W wyniku uderzenia ogniowego wszyscy pięciu członków rosyjskiej okupacyjnej załogi zostali zlikwidowani.
Podano, że kuter został trafiony precyzyjną rakietą z powietrza, dzięki laserowemu naprowadzaniu z drona, który również zarejestrował udane zniszczenie statku wojskowego.
Przeczytaj także: W SSO zaprezentowano wideo operacji, w wyniku której generał Rosji został ciężko ranny
Przypominamy, że wcześniej drony HUR MON również atakowały inne obiekty wojskowe w rosyjskim obwodzie Woronesz, co jest kolejnym przykładem udanego wywiadu i zniszczenia przeciwnika.
Ogólnie rzecz biorąc, ta operacja potwierdza gotowość i skuteczność ukraińskich sił zbrojnych w przeciwdziałaniu agresji i obronie suwerenności kraju.
Czytaj także
- USA ma być płatnym ochroniarzem Bliskiego Wschodu: Trump chce 20% dochodów regionu
- W Kijowie wciągnięto flagę Tatarów Krymskich – znak oporu wobec okupacji
- Półwysep bez prądu i paliwa: jak Moskwa ratuje się kosztem Krymu
- Bruksela chce przedłużyć ochronę dla uchodźców z Ukrainy aż do 2028 roku
- Rozpoznanie dementuje doniesienia o koncentracji białoruskich wojsk na granicy – co mówią służby?
- Szwedzi szykują się na potencjalny atak Rosji na Bałtyku – oto szczegóły

