Siły Zbrojne Ukrainy zniszczyły punkt dowodzenia dronami i skład amunicji Federacji Rosyjskiej w Donbasie.
Jak informuje uatv: Ukraińscy żołnierze nie zaniechali prób odpowiedzi na działania rosyjskiego agresora. Niedawno siły rakietowe i artyleria Sił Zbrojnych Ukrainy wspólnie z innymi jednostkami obrony zaatakowały ważne obiekty na okupowanym terytorium obwodu donieckiego. O tym poinformowało Dowództwo Generalne Sił Zbrojnych Ukrainy.
'Niedawno na tymczasowo okupowanych terenach obwodu donieckiego zniszczono punkt dowodzenia bezpilotnikami rosyjskiego oddziału 'Rubikon' oraz duży sklad amunicji najeźdźców', - podano w komunikacie.
Zgodnie z informacjami Generalnego Sztabu Sił Zbrojnych Ukrainy, praca sił rakietowych i artylerii trwa nieprzerwanie, aby zapewnić bezpieczeństwo oraz wyrazić protest przeciwko rosyjskiej agresji.
Również wcześniej ogłoszono, że wojska zniszczyły rosyjski bezpilotnik 'Orlan' wraz z dwoma dronami FPV, które przenosił pod skrzydłami.
Źródło: Freedom
Ukraińscy żołnierze nadal skutecznie bronią swojego terytorium przed rosyjską agresją, niszcząc ważne obiekty wroga na okupowanym terytorium obwodu donieckiego. Kontynuacja działań bojowych oraz skuteczne uderzenia w obiekty najeźdźcy pokazują gotowość i efektywność ukraińskiej armii w odpowiedzi na bezczelne prowokacje.
Czytaj także
- Sondażowy sukces Nawrockiego: prezydent Polski wyprzedza Hołownię, a w tle odebranie orderu Zełenskiemu
- Niemiecka minister sprawiedliwości z wizytą w Kijowie: nowy etap współpracy na drodze do UE
- Moldawianie szybciej zostaną obywatelami Ukrainy – nowe zasady
- 160 żołnierzy wróciło z niewoli: kogo uwolniono podczas wymiany jeńców
- Putin traci zaufanie? Były szef administracji prezydenta usunięty z Rady Bezpieczeństwa Rosji
- Sekretarz generalny NATO chwali uderzenia Kijowa w rosyjskie rafinerie

