ZSU: Rosjanie zintensyfikowali użycie motocykli na froncie.
Okupanci na froncie zaczęli aktywnie używać motocykli. Według rzecznika OTK 'Ługańsk', Dmytro Zaporosieć, wojska rosyjskie uczą się jeździć na motocyklach i pokonywać przeszkody.
'Czyli orientacyjnie - to 3-5 motocykli w grupie, gdzie 1 to ten, na którym umieszczono REB, istnieje również podział, na przykład motocyklista-szturmowiec, motocyklista-miner, motocyklista, który będzie zaangażowany w przypadku akcji ewakuacyjnych', wyjaśnił.
Według słów Zaporosiecia, rosyjskie wojska wybierają taktykę używania motocykli, ponieważ ukraińskie siły obronne często niszczą ich sprzęt opancerzony.
'Tylko w kierunku Siewierskim w ubiegłym tygodniu zniszczono do 100 jednostek motocykli. Ogólnie wróg stara się stosować tę komponentę także na innych odcinkach frontu, ale najbardziej - właśnie w kierunku miejscowości Bilohrivka', zaznaczył Zaporosiec.
Okupanci na froncie zaczęli używać motocykli. Według rzecznika OTK 'Ługańsk', Dmytro Zaporosieć, Rosjanie prowadzą szkolenia na motocyklach, w tym pokonywanie różnych przeszkód. Jego zdaniem, ta taktyka została wybrana z powodu zniszczenia ciężkiego sprzętu opancerzonego przez armię ukraińską. W ciągu ubiegłego tygodnia tylko w kierunku Siewierskim zniszczono do 100 jednostek motocykli, a wróg najwięcej stosuje motocykle w kierunku miejscowości Bilohrivka.
Czytaj także
- 160 żołnierzy wróciło z niewoli: kogo uwolniono podczas wymiany jeńców
- Putin traci zaufanie? Były szef administracji prezydenta usunięty z Rady Bezpieczeństwa Rosji
- Sekretarz generalny NATO chwali uderzenia Kijowa w rosyjskie rafinerie
- Były szef MON zwraca odznaczenie od Zełenskiego – symboliczny gest wobec ofiar
- Kijów nie przewiduje ataku ze strony Mińska. Szef MSZ Ukrainy tłumaczy, dlaczego Białoruś nie przystąpi do konfliktu zbrojnego
- Dlaczego wojna w Ukrainie utknęła w martwym punkcie? Od sukcesów do impasu

