Природні ресурси як частина національної безпеки.

Природні ресурси та національна безпека
Природні ресурси та національна безпека

Україна отримала величезну допомогу від США, яка перевищує допомогу, надану Європою. Президент Дональд Трамп заявив, що війна в Україні менше стосується американців, але США готові продовжувати надавати допомогу з гарантією компенсації. Він також зазначив, що США бажають укласти угоду з Україною щодо використання корисних копалин.

Росія уже окупувала значну частину родовищ рідкоземельних металів України, і тому США зацікавлені в доступі до цих ресурсів. Якісь ресурси вже під контролем Росії. Росія також контролює вугільні родовища, нафтові родовища та родовища природного газу в Україні.

Згадується, що Україна має найбільші запаси рідкоземельних металів у Європі, а уряд України вже сформулював інвестиційний портфель для спільної розробки цих ресурсів. Президент України Володимир Зеленський вважає, що угода з США доповнить і зміцнить існуючі санкції проти Росії. Проте, німецький канцлер Ольга Шольц назвала пропозицію Трампа "егоїстичною".

Україна сподівається, що співпраця з США та ЄС щодо українських ресурсів буде взаємовигідною і допоможе закінчити російську агресію й забезпечити безпеку країни.


Читайте також