Проблемою навчальних центрів ЗСУ, де готують мобілізованих, є брак інструкторів.

Брак інструкторів у навчальних центрах ЗСУ
Брак інструкторів у навчальних центрах ЗСУ

Проблема браку інструкторів в навчальних центрах ЗСУ

За даними Генштабу ЗСУ, проблемою навчальних центрів, де готують мобілізованих, є великий брак інструкторів. У середньому 25% інструкторських вакансій залишаються незаповненими. Про це повідомлено у 151-му навчальному центрі Сухопутних військ ЗСУ.

За даними Генштабу, тільки 60-70% інструкторів мають досвід бойових дій з 2022 року. Однак з метою покращення ситуації, Генштаб планує залучати інструкторів з досвідом бойових дій у великій війні. Участь у АТО та конфліктах у гарячих точках світу вважається недостатнім.

Зокрема, заплановано залучати до викладацької роботи ветеранів великої війни, які отримали поранення. Оскільки командири бойових частин не хочуть відпускати хороших воїнів на службу в навчальні центри, особливо за напруженою ситуацією на фронті.

"Наші інструктори постійно вчаться і контактують з бойовими підрозділами. Також періодично проводимо іспити для інструкторів", - розповів головний сержант 151-го навчального центру Андрій Галенда.

З 1 листопада 2024 року підготовка мобілізованих у навчальних центрах триватиме півтора місяці, що значно збільшить кількість годин вогневої підготовки. Також актуалізуються нові навчальні напрямки, включаючи бойові дії з ворожими БПЛА. Про це повідомили у Головному управлінні доктрин і підготовки Генерального штабу ЗСУ.

У Головному управлінні доктрин і підготовки Генштабу сподіваються на підтримку західних партнерів у забезпеченні українських навчальних центрів матеріалами, тренажерами та зразками зброї для навчання. Деякі мобілізовані також можуть мати можливість пройти курс базової загальновійськової підготовки на полігонах країн НАТО. За даними Генерального штабу, у 2024 році близько 20 тисяч мобілізованих пройшли таку підготовку, а загалом з початку великої війни - понад 120 тисяч.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua