Програма медичних гарантій не покриває сучасне лікування меланоми в Україні - лікар.


Україна надає хірургічне лікування меланоми в рамках ПМГ
Україна забезпечує хірургічне лікування меланоми в рамках Програми медичних гарантій (ПМГ), однак сучасна системна терапія для лікування меланоми за державні кошти не закуповується, тому фінансовий тягар лягає на пацієнта.
"Україна забезпечує хірургічне лікування меланоми в рамках ПМГ, проте сучасна системна терапія (імунотерапія та таргетна терапія) не закуповується за рахунок держави, тому фінансовий тягар лягає на плечі пацієнтів та їхніх сімей. Якщо при І-ІІІ стадії захворювання хірургічне лікування є основним і в деяких випадках не потребує додаткової терапії, то ІV стадія лікується виключно системною терапією", - сказала вона.
Про це повідомила керівниця напряму онкології медичної мережі "Добробут" Марія Кукушкіна агентству "Інтерфакс-Україна".
Проблема з діагностикою та лікуванням меланоми в Україні
При цьому Кукушкіна зазначила, що за відсутності державних закупівель сучасних препаратів для лікування меланоми лікарі в державних медзакладах змушені призначати пацієнтам хіміотерапію в рамках ПМГ, яка є малоефективною при цьому захворюванні.
Зокрема, Кукушкіна уточнила, що, за даними Національного канцер-реєстру, в Україні існує різниця в абсолютній кількості діагностованих меланом залежносто від регіону. Проте наразі канцер-реєстр не може надати дані щодо захворюваності у зв'язку з обмеженими даними.
За даними Національного канцер-реєстру, в Україні у 2022-2023 рр. було зареєстровано 5051 випадок меланоми, в той же час станом на 2023 рік на обліку перебували 31217 людей з цим захворюванням.
Всесвітній день меланоми відзначають в перший понеділок травня. В 2025 році день меланоми відзначали 12 травня.
Новітні методи лікування меланоми
Отримана інформація відкриває проблеми державної програми лікування меланоми в Україні. Необхідно розглянути можливості вдосконалення лікувальних підходів та забезпечення пацієнтів доступними та ефективними методами лікування, що відповідають сучасним медичним стандартам.
Читайте також
- У Києві зафіксували спалах одразу двох небезпечних хвороб: як уберегтися
- Модернізація медичної інфраструктури: регіони отримають сучасні "швидкі"
- Вчені вперше виростили зуби людини у лабораторії
- Академік НАН пояснив, яка катастрофа чекає на природу України
- В українські супермаркети могли потрапити отруєні авокадо: чим небезпечний перуанський фрукт
- Понад 100 тисяч українців скористалися електронною системою, яка замінила МСЕК