Програма працевлаштування українців у Німеччині провалилась – Bild.

Програма працевлаштування обманула українців
Програма працевлаштування обманула українців

Програма працевлаштування українців у Німеччині була невдачею

Програма працевлаштування українців в Німеччині провалилася, повідомляє видання Bild. Згідно з аудитом Рахункової палати Німеччини, наразі приблизно 720 тисяч українців отримують соціальну допомогу в Німеччині, у тому числі близько півмільйона працездатних осіб. Місячні витрати на них становлять приблизно 539 мільйонів євро. Протягом останнього року уряд запустив ініціативу під назвою Job Turbo, що стосується працевлаштування українських біженців, спрощуючи загальні правила та вимоги до знання німецької мови.

Проте ця програма не принесла результатів. У 2023 році лише 20% випускників інтеграційних курсів отримали пропозицію про роботу від центрів зайнятості, але жоден з них не був успішно працевлаштований. В цьому році вакансії отримали 40% випускників, але менше ніж 1% змогли вийти на роботу. Центри зайнятості без перевірки погоджувалися з особами, які відмовлялися від вакансій, вважаючи їх «неприйнятними» для себе.

Серед інших проблем були довгі черги на інтеграційні курси, а також часті відмови, які нібито пов'язані з проблемами зі здоров'ям, але часто без документального підтвердження. Крім того, після закінчення курсів випускникам потрібно було звертатися до центрів зайнятості кожні шість тижнів. Однак, у 2023 році середній час очікування запису становив півроку, а цього року – 115 днів.

«Німецький уряд знову обманює сам себе. Замість економії завдяки програмі «турбо-працевлаштування» витрати на допомогу громадянам України лише стрімко зростають. «Турбо-працевлаштування» виявилося провалю. Через два роки після початку війни менше третини українців працюють в Німеччині. Це свідчить про їхню нездатність. Хубертус Хайль, який уже не є міністром праці, давно повинен був стати міністром харчування», – заявив депутат Бундестагу Кай Віттакер.

Нагадаємо, що уряд Німеччини почав масово відмовляти в'їзд громадянам України до країни з 2024 року. З початку цього року країна не пустила 5935 українців. Тим самим, вони стали найбільшою групою іноземців, яких Німеччина не пропустила через кордон. Громадяни Сирії опинилися на другому місці серед іноземців, що не пройшли прикордонний контроль, отримавши 4708 відмов. На третьому місці розташувалися афганці, яким було відмовлено у в'їзді 2396 разів.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua