Путін стурбований станом економіки РФ: еліти хочуть миру - ЗМІ.

Портрет Путіна на тлі графіків економічних показників РФ
Портрет Путіна на тлі графіків економічних показників РФ

Президент Росії Володимир Путін висловлює занепокоєння станом економіки своєї країни. Російська еліта вважає, що війну потрібно завершити за допомогою переговорів.

За повідомленням видання Reuters, напруга в російській економіці зростає через недостатню робочу силу та високі процентні ставки, які були призначені для боротьби зі зростанням інфляції через значні витрати на оборону. Російська еліта обговорює проведення мирних перемовин.

"Росія, безумовно, має економічний інтерес до дипломатичного завершення конфлікту", - зазначив Олег В'югін, колишній заступник голови Центрального банку Росії, вказуючи на ризик зростання економічних диспропорцій зі збільшенням витрат на оборону Росії.

Раніше російська економіка, яка має обсяг 2,2 трильйона доларів, виявляла стійкість під час війни, і Путін високо оцінив розумність вищих посадових осіб та бізнесменів, які впоралися з найсуворішими західними санкціями.

Проблеми з економікою

Після скорочення ВВП Росії в 2022 році, економіка зросла швидше, ніж у Європейському Союзі та США у 2023 та 2024 роках. Проте, згідно зі звітом Центрального банку та Міжнародного валютного фонду, цього року очікується менше 1,5% зростання, хоча уряд сподівається на більш високі показники.

Незважаючи на збільшення базової процентної ставки Центрального банку до 21% у жовтні, інфляція все ще залишається високою.

Путін визнав, що "у нас є проблеми, зокрема інфляція, підгрів економіки", та вже поставив перед урядом та Центральним банком задачу знизити темпи підвищення.

Витрати на оборону та заробітна плата

У цьому році Росія витратила на оборону рекордну третину бюджету - 6,3% ВВП, що спричинило зростання інфляції. Разом з недостатком робочої сили в умовах війни, це призвело до збільшення заробітної плати. Крім того, уряд намагається збільшити податкові надходження для зменшення бюджетного дефіциту.

Високі процентні ставки

За словами В'югіна, стабільно високі процентні ставки стискають баланси підприємств та банків. Путін також висловив своє незадоволення через скорочення приватних інвестицій через високу вартість кредитів.

Низькі ціни на вугілля та високі процентні ставки призвели до того, що російський виробник вугілля і сталі "Мечел" оголосив про перепрофілювання боргу.

Деякі з найвідоміших російських бізнесменів висміюють високі процентні ставки.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua