Росія нарощує імпорт бензину з Білорусі в 2,5 раза: дефіцит сягнув 20%.

Росія збільшує імпорт бензину
Росія збільшує імпорт бензину Фото: UATV

Імпорт бензину з Білорусі в Росію

Як повідомляє UATV: Росія збільшує імпорт бензину з Білорусі до рекордних обсягів у спробах вирішити паливний кризис. У червні 2023 року в країну було ввезено 141 тисячу тонн пального, що в 2,5 рази перевищує травневі поставки. Це значне збільшення імпорту відбувається на фоні дефіциту бензину в Росії, який досяг 20% по всій території країни.

Потреби та можливості

Білорусь має можливість експортувати від 1,8 до 2 мільйонів тонн бензину на рік. Однак, споживання бензину в Росії влітку становить не менше 110 тисяч тонн на добу, що підкреслює важливість імпорту для стабілізації ситуації. Експерти зазначають, що

«причина не в разовому сбое, а в том, что у Кремля одновременно отказали все привычные способы решения проблемы» — Олег Пендзин.

В умовах зростаючого дефіциту та високого споживання, імпорт з Білорусі стає критично важливим для забезпечення потреб країни у пальному. Динаміка поставок свідчить про те, що Росія активно шукає рішення для подолання паливної кризи, покладаючись на сусідню країну. Як зазначив Кирилло Родионов,

«Беларусь способна экспортировать 1,8-2 млн тонн бензина в год».

Зростання імпорту бензину з Білорусі є важливим кроком для Росії в умовах паливної кризи, що загострилася через внутрішні проблеми з постачанням. Підвищення обсягів імпорту може стати короткостроковим рішенням, але вказує на те, що Росія шукає нові способи забезпечення своїх енергетичних потреб. Це може мати наслідки для енергетичної безпеки регіону та взаємовідносин між країнами, які беруть участь у постачанні пального.


Читайте також

Реклама