Росія залишилася без валюти: експортні доходи впали після посилення санкцій проти банків.

Логотип російського банку закритий ланцюгом
Логотип російського банку закритий ланцюгом

Російська економіка зіткнулася зі спадом експортних доходів

За інформацією ЦБ РФ, наприкінці 2024 року російська економіка зазнала раптового зниження експортних доходів. У грудні експортери вивезли товарів на $31,3 млрд, але їхня виручка зменшилася на 19% порівняно з попереднім роком. Загальний профіцит торгового балансу скоротився до $5,6 млрд, що є найнижчим показником з 2020 року.

Згідно з аналітиками Райффайзенбанку, причиною погіршення зовнішньої торгівлі могло стати введення санкцій проти російського банківського сектору. Під обмеження потрапили Газпромбанк та ще 50 кредитних організацій. Це призвело до загального погіршення російської банківської системи.

Російська економіка також зіткнулася зі зниженням валютних надходжень. Закордонні активи російських компаній зростли на $4,9 млрд, що свідчить про часткове затримання валютних надходжень за кордоном.

Аналітики Райффайзенбанку наголошують, що спад експорту в грудні є незвичайним, оскільки за звичайних умов доходи економіки ростуть в цей період. Вони також вказують на те, що торговий профіцит у розмірі $5-6 млрд не зможе покрити витрати на зовнішній борг, попит на зарубіжний туризм та вивезення коштів за кордон.

За думкою аналітиків MMI, дефіцит валюти впливає на падіння рубля та загрожує подальшим погіршенням ситуації з продажем російської сировини.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua