Росіяни бережуть техніку на фронті: ISW назвав причину.
Росіяни зекономили техніку на фронті через високі втрати. Про це повідомили в американському Інституті вивчення війни (ISW).
За останні тижні російські війська використовували менше бронетехніки в атаках на активних ділянках фронту. Аналітики припускають, що росіяни намагаються економити залишки техніки через скорочення радянських запасів.
Відповідно до даних українських військових, окупанти в останні тижні перейшли в основному на використання піхоти для атак на Курахівському напрямку. Бронетехніку вони використовують як вогневу підтримку для піхоти. На атаках східній Україні російські війська все частіше використовують електроскутери, мотоцикли і всюдиходи для компенсації втрат техніки.
Аналітики зазначають, що більші міста, наприклад, Курахове і Покровськ, можуть бути менш сприятливими для механізованих атак, в порівнянні з невеликими поселеннями і відкритими полями, де російські війська просувалися раніше. Труднощі з переоснащенням російських військ є ще однією причиною.
Джерела вказують, що ЗСУ знищили або пошкодили більше 3000 російських танків і понад 9000 одиниць бронетехніки в 2024 році. У майбутньому Росія не зможе покрити ці втрати.
Станом на грудень, російські війська мають 47% своїх передвоєнних запасів танків, 52% бойових машин піхоти і 45% бронетранспортерів. Аналітики відзначають, що утримувати поточний річний темп втрат майже 9000 одиниць бронетехніки до 2025 року для Росії стає все складніше.
Звіт ISW вказує, що ймовірність того, що Росія зможе відновити свою техніку до 2025 або навіть 2026 року, стає меншою. Цей рівень втрат майже втричі перевищує річний темп втрат за перші два роки війни.
Напередодні ЗСУ відкрили вогонь по низці напрямків на Курській області.
Читайте також
- Енергетичний ультиматум: Польща та Словаччина розділилися з питань підтримки України
- Британські депутати закликали віддати Україні російські активи
- Інвестиційні настрої в єврозоні досягли річного мінімуму
- Трамп спрогнозував, чи порозуміється він із Сі Цзіньпіном.
- ПДФО, військовий збір, акциз: Мінфін розповів про структуру надходжень до держбюджету у 2024 році
- У Міндовкіллі підрахували збитки від підриву Каховської ГЕС