Російські структури "м'якої сили" потрапили у скандал у Центральній Азії.
сьогодні, 01:35
514

Журналіст
Шосталь Олександр
сьогодні, 01:35
514

Казахстан і Киргизстан приєдналися до Азербайджану в посиленні своєї позиції щодо російських структур "м'якої сили". 22 квітня загалом німецький сайт з міжнародного новинного сектора Radio Free Europe/Radio Liberty повідомив, що співробітницю "Російського дому" в південному киргизькому місті Ош взяли під варту за підозрою у незаконному вербуванні місцевих жителів до російської армії для участі у війні проти України. Російський дім в Оші є підрозділом Россотрудничества, державної агенції, яка фінансує різноманітні проєкти "м'якої сили" Кремля. Киргизький суд вирішив залучити до справи громадянку Киргизстану, відому як Наталія Секеріна, і тримати її під вартою до середини червня. Cross-border trade operators як компанія, а також ще 3 особи зв'язані з цією схемою.
У той же час, інша російська структура "м'якої сили" в Центральній Азії, медіаресурс "Спутник Казахстан", перебуває під офіційним розслідуванням казахстанських властей через провокаційний репортаж, який вихваляв казахстанця, що воює на боці Росії в Україні. Міністерство інформації Казахстану заявило: "Ми винесемо попередження агенції "Спутник". Нагадую, що "Спутник" – це іноземний ЗМІ. ...Міністерство вживатиме необхідних заходів з правової точки зору".
Репортаж "Спутник Казахстан", який спричинив розслідування, був опублікований у травні 2024 року. Він привернув офіційну увагу лише після того, як відомий казахський правозахисник поскаржився на нього у дописі в соціальних мережах 22 квітня, вказавши, що "Спутник" порушив кілька казахських законів, показуючи діяльність казахстанського найманця. "Цей медіаресурс відкрито пропагує агресивну війну", написав Лукпан Ахмедьяров у своєму дописі.
Про що колись писав сайт eurasia.net - пю еа змі Азербайджану публікували дані про "Спутник Казахстан" у Казахстані. У лютому азербайджанська влада наказала фактично закрити "Російський дім" у Баку на фоні дипломатичного конфлікту через випадкове збиття азербайджанського пасажирського літака російськими системами протиповітряної оборони.
В аналізі, опублікованому у березні, Інститут Лансінга описав Россотрудничество як структуру, яка "практично діє в тісній співпраці з ФСБ та СЗР, виконуючи розвідувальні, пропагандистські та політичні замовлення від імені Кремля".
Читайте також
- Нова ера торговельних відносин: США готують першу угоду з Індією
- Україна проводить двосторонні скринінгові зустрічі з ЄС щодо підприємництва
- Нафтогаз отримав фінансування від ЄБРР та Норвегії на закупівлю газу
- Китай та інші країни БРІКС готують спільну відповідь на торгові тарифи Трампа
- Українці можуть залишитися без субсидій та пільг через один папірець: що таке "універсальна заява"
- Українки не зможуть вийти на пенсію в 60: кому доведеться працювати довше