США вперше вдарили по недобудованих танкерах РФ: які судна опинилися під санкціями.
Уперше США включили до санкційного списку російські нафтові танкери, які ще не були добудовані. Шість таких суден, які зараз будуються на верфі 'Зірка', потрапили під обмеження в рамках нового пакету санкцій, введеного на минулому тижні.
За даними Reuters, серед 183 суден, що потрапили під санкції, знаходяться такі танкери, як 'Нурсултан Назарбаєв', 'Олександр Беггров', 'Олексій Боголюбов' і три поки що не названі судна: 'Зірка 131080', 'Зірка 131060' та 'Зірка 131040'.
Згідно з текстом санкцій, 'Совкомфлот' є покупцем 'Олександра Беггрова' та 'Олексія Боголюбова', а інші чотири судна призначені для 'Роснафтофлоту', транспортного підрозділу 'Роснафти'. Ці дві компанії-покупці також перебувають під американськими санкціями.
Нові обмеження спрямовані проти так званого 'тіньового флоту', який Росія використовує для обхіду цінової стелі, введеної країнами G7 наприкінці 2022 року. Цей механізм забороняє західним компаніям надавати страхові та транспортні послуги для російської нафти вартістю вище 60 доларів за барель.
Відразу після введення санкцій вартість танкерних перевезень раптово зросла у світі. За даними Reuters, протягом останніх двох місяців понад 60% нафтових танкерів, що були включені до списку, зайшли в російські порти.
Вплив на російські компанії та експорт енергоносіїв
Масштабний пакет санкцій США, який був запроваджений 10 січня, охопив понад 400 організацій та фізичних осіб в енергетичній сфері Росії, включаючи 'Газпромнафту', 'Сургутнафтогаз' та 184 танкери тіньового флоту Росії.
Відомо, що після оголошення санкцій принаймні 65 нафтових танкерів зупинились біля Китаю, Росії та інших місць, а Індія та Китай відмовляються приймати російські нафтові танкери, які потрапили під обмеження.
Вплив на експорт енергоносіїв
За оцінками Міжнародної Енергетичної Агенції (МЕА), санкції можуть серйозно ускладнити експорт енергоносіїв з Росії. Відразу були засвідчені обмеження танкерів, які перевозять понад п'яту частину морських нафтових потоків Росії.
Додаткові санкції проти російських танкерів можуть призвести до додаткового зростання вартості танкерних перевезень.
Енергетичні санкції та Польща
Польща планує скоротити закупівлі російського скрапленого газу на 80% у 2023 році через запровадження обмежувальних заходів проти Росії, одночасно збільшуючи імпорт з США та Британії.
Читайте также
- Трансформация авторынка: как изменился спрос на дизельные авто в Украине
- Бизнес-прогноз: инфляционные ожидания в Украине продолжают расти
- Реестр убытков для Украины начал прием заявлений о смерти близких членов семьи
- Дания мобилизует бизнес-сообщество в ответ на угрозы Трампа касательно Гренландии
- В Украине планируют запустить производство чипов
- До 25 тысяч штрафа: кому из военнообязанных дали 3 недели на прохождение ВЛК