В Україні зафіксовано понад 6 тис. випадків використання хімічної зброї росіянами.


Міжнародні експерти підтверджують використання російськими військами отруйних речовин на полі бою в Україні. Згідно з дослідженням, було задокументовано понад 6 тис. випадків використання хімічних гранат, які порушують Конвенцію про заборону хімічної зброї.
Міністерство закордонних справ України оприлюднило заяву, в якій стверджує, що російські війська використовували хімічну речовину CS, що зазвичай використовується під час масових заворушень. Кількість випадків використання хімічних речовин значно перевищує згадане в звіті Організації зі заборони хімічної зброї.
Зазначається, що у звіті було виявлено кілька отруйних речовин, серед яких 2-хлоробензальмалононітрил (CS), хлорацетофенон (CN), хлорпікрин та меркаптан (малодорант). Міністерство закордонних справ України заключає, що звіт підтверджує систематичні злочини, скоєні російськими військами проти українців.
Також, Збройні Сили України нанесли точний удар по ворожому військовому об'єкту поблизу села Єлизаветівка Курської області. В результаті удару був знищений взводний опорний пункт 28 стрілецького батальйону 60 окремої мотострілецької бригади Збройних Сил РФ. Цей пункт використовувався для запуску дронів, що атакували українських захисників у Сумській області.
Генеральний штаб Збройних Сил України підтвердив ураження нафтопереробного заводу (НПЗ) окупантів у Саратовській області РФ. Зазначається, що постраждало головним чином НПЗ, яке виробляє бензини, мазут та дизельне паливо. Завод забезпечує російську окупаційну армію понад 20 видами нафтопродуктів.
Читайте также
- Линия фронта по состоянию на 7 апреля 2025. Сводка Генштаба
- Удар по Кривому Рогу. Появилось видео, которое развенчивает фейк россиян об офицерах НАТО
- «Есть хорошие перспективы». Зеленский поделился деталями относительно производства дронов
- Зеленский рассказал о фронте на Курщине и Белгородщине
- Госоператор тыла оштрафовал поставщиков продуктов для ВСУ на 6 млн грн: причина
- Природа удивит уникальным лесом. Академик НАН спрогнозировал судьбу разрушенного водохранилища