Румунія може стати транзитним хабом для миротворців в Україну.

Румунія як транзитний хаб миротворців
Румунія як транзитний хаб миротворців

Тимчасовий президент Румунії Іліє Болоджан повідомив, що румунські військові не будуть направлятися в Україну під час активних бойових дій, але тільки після укладення мирної угоди. Він висловив цю позицію під час першої прес-конференції після консультацій з політичними партіями щодо підтримки України.

'Щодо підтримки України, під час консультацій ми принципово висловили готовність нашої країни продовжувати підтримувати цю державу, бо це не лише підтримка жертви проти агресора, що є принциповим питанням, але фактично це підтримка безпеки нашої країни, оскільки якщо такі підходи Росії збережуться і в наступному періоді, і ми знаємо, що означала історія в цій частині світу, Україна може бути лише першою жертвою', – підкреслив Болоджан.

Тимчасовий президент також наголосив про важливість партнерства Румунії зі США та ЄС і наголосив на ролі НАТО і Сполучених Штатів. Він вважає, що незважаючи на можливі коливання у діалозі, ситуація стабілізується, а НАТО залишиться важливим захисником у Європі, завдяки гарантіям, які надають США.

Болоджан вважає, що європейські країни повинні активніше долучатися до підтримки миру на континенті і збільшувати витрати на оборону. Він повідомив, що Румунія планує збільшити оборонні витрати до 3% ВВП протягом двох років.

Щодо відправлення військ в Україну, Болоджан заявив, що таку дискусію можна провести лише після укладення мирної угоди, а не зараз, коли ще немає припинення вогню і підтримки з боку парламенту. Він також додав, що Румунія може стати транзитною точкою для переміщення військових в Україні, але це питання потребує ретельного аналізу, без створення зайвих побоювань, особливо в період виборів.


Читайте также

Реклама