ШІ змінює правила гри: майнери переходять до стратегії накопичення Bitcoin.

ШІ змінює правила гри: майнери до стратегії накопичення Bitcoin
ШІ змінює правила гри: майнери до стратегії накопичення Bitcoin

Великі компанії з видобутку Bitcoin активно зберігають цю криптовалюту для захисту своїх прибутків від зростання витрат на електроенергію, навіть за рекордної ціни Bitcoin в $100 000.

З листопада майнери отримали понад $3,7 мільярда інвестицій через випуск облігацій з нульовим або майже нульовим купоном для покупки Bitcoin та підготовки до майбутніх змін на ринку, повідомляє Межа з посиланням на FT.

Така активність співпала з перемогою Дональда Трампа на президентських виборах США. Він обіцяв, що Bitcoin буде добуватись та вироблятись в США. Проте, за словами представників галузі, головною причиною масового скорочення криптовалюти є економічний тиск від високих витрат на електроенергію та сподівання на зростання її вартості в майбутньому.

Виручка від майнінгу Bitcoin зменшилася після зниження винагороди за майнинг у квітні. Кількість нових монет, які майнери можуть отримувати щодня, зменшилася з 900 до 450. Разом зі зростанням цін на електроенергію, це призвело до тиску на прибутки майнерів. За даними CoinShares, середня вартість видобутку одного Bitcoin для публічних компаній у США склала $55 950 в третьому кварталі. З урахуванням амортизації та інших витрат, повна собівартість може сягати $106 000 за монету. Тим часом, ціна Bitcoin коливається навколо $102 175.

"Якби ціна Bitcoin не зростала, ми бачили б, як багато компаній вимикали обладнання або оголошували про банкрутство", - заявив Джеймс Баттерфілл, керівник досліджень CoinShares.

Незважаючи на зростання цін, майнери зіткнулися зі збільшенням конкуренції та хеш-рейту - загального обчислювального потенціалу, необхідного для забезпечення безпеки мережі Bitcoin. Минулого тижня хеш-рейт досяг історичного максимуму, що загрожує зменшенням прибутків майнерів через ускладнення процесу видобутку нових монет.

"Ми спостерігаємо стрімке зростання хеш-рейту Bitcoin, що свідчить про масове запуск нового обладнання. Це робить компанії з високими витратами на видобуток особливо вразливими у разі корекції ціни", - додав Баттерфілл.

У США майнери також зіткнулися з жорсткою конкуренцією за енергоресурси. В Техасі, найбільшому штаті для криптомайнінгу, регулятори зобов'язали центри обробки даних зі споживанням понад 75 МВт надавати щорічні звіти про використання електроенергії. Очікується, що до 2025 року попит на енергію серед великих користувачів зросте на 60%.

Найбільшим викликом для майнерів можуть стати компанії, які розробляють штучний інтелект. ШІ-компанії мають більше фінансових ресурсів і підвищують попит на обчислювальні потужності та енергію.

Деякі компанії планують до 2028 року перенести половину своїх ферм за кордон, у регіони з надлишком енергії, такі як Кенія, ОАЕ та Парагвай. Інші намагаються заробити на штучному інтелекті. Відеокарти NVIDIA, які використовуються для майнінгу криптовалют, також можуть бути використані для обробки великих обсягів даних в галузі штучного інтелекту. Компанії Hut 8, Core Scientific та Hive вже почали орендувати свої центри обробки даних великим штучним інтелектовим гіперскалерам.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua