Скільки триває робочий день.
Трудові обов'язки та права в Україні регулюються Трудовим кодексом. У ньому прописані всі деталі трудового процесу, включаючи тривалість робочого дня.
Робочий день в Україні може бути повним або неповним. Також існують різні види працевлаштування, які впливають на умови праці та кількість роботи.
Скільки триває робочий день?
В Україні тривалість робочого дня регулюється Кодексом законів про працю. У цьому кодексі прописано, скільки може працювати співробітник і які наслідки настають, якщо він працює понаднормово. Всі переробки також описані у кодексі, а також оплата за них.
В Україні діють наступні норми щодо тривалості робочого дня:
-
Нормальна тривалість робочого дня. Нормальна тривалість робочого часу не повинна перевищувати 40 годин на тиждень.
-
Робочий день: це зазвичай 8 годин при п'ятиденному робочому тижні. Але можливі інші графіки роботи, але не більше 40 годин на тиждень.
Є скорочений робочий день для деяких категорій працівників, а також святкові дні, коли робота скорочується.
-
Для деяких категорій працівників передбачено скорочену тривалість робочого часу, наприклад для неповнолітніх та працівників небезпечних професій.
-
Для працівників віком від 16 до 18 років максимальна тривалість робочого часу не повинна перевищувати 36 годин на тиждень, а для працівників від 15 до 16 років та учнів, які працюють під час навчання, - 24 години на тиждень.
Також існує скорочений робочий день для працівників з особливими умовами праці, який зазвичай становить 36 годин на тиждень.
У Трудовому кодексі є також поняття понаднормової роботи. Понаднормову роботу слід оплачувати або подвійною оплатою або наданням додаткового часу відпочинку. Понаднормова робота не повинна перевищувати 120 годин на рік для кожного працівника.
Ненормований робочий день
Ненормований робочий день може бути встановлений для деяких категорій працівників, при цьому надається додаткова відпустка.
Ці норми регулюють тривалість робочого дня та тижня для працівників в Україні. Важливо враховувати, що колективні договори чи внутрішні правила підприємства можуть встановлювати сприятливіші умови, але не можуть порушувати закон про максимальну тривалість робочого дня.
Також варто зазначити, що річна тривалість робочого часу залежить від кількості робочих днів на рік та святкових днів. Понаднормова робота не повинна перевищувати 120 годин на рік для кожного працівника.
Читайте також
- Нацбанк Польщі показав, скільки українців планують залишитись у країні
- Стало відомо, скільки легковиків імпортували українці: названо суму
- Українцям назвали ціну за 100 доларів до 1 грудня: чи зміниться курс валют
- Орендна криза в Україні: ціни на житло значно перевищують європейські норми
- Українців попередили про "святкове" подорожчання продуктів: на що піднімуть ціни
- ПФУ нагадав про кінцеву дату подання документів для отримання житлової субсидії