Скорочений робочий тиждень стає світовим трендом .


В різних країнах все більше розуміють, що баланс між роботою і особистим життям є важливим і починають експерименти зі скороченим робочим тижнем. Про це повідомляє видання Condé Nast Traveler.
Такі країни, як Токіо (Японія) і Валенсія (Іспанія), ще тільки починають впроваджувати чотириденний робочий тиждень. Деякі країни, наприклад, Бельгія і ОАЕ, вже законодавчо встановили скорочений робочий тиждень для державних службовців. Головну роль у просуванні ідеї чотириденного робочого тижня відіграє організація 4 Day Week Global, яка почала свою кампанію в Німеччині в 2023 році. Основна ідея руху - збереження 100% зарплати, скорочення робочих годин на 80% і збереження 100% продуктивності.
Досвід Іспанії, Великої Британії і Португалії підтверджує, що працівники, працюючи менше годин, виконують той самий обсяг роботи і відчувають кращий баланс між роботою і особистим життям, що збільшує їх ефективність. Детальніше про це дослідження можна прочитати у відповідній статті.
Також у матеріалі наведено приклади десяти країн, які впроваджують або вже впровадили чотириденний робочий тиждень. Серед них: Японія, Бельгія, Німеччина, Ісландія, Данія, Австралія, Іспанія, ОАЕ, Нідерланди і Велика Британія. Деякі з цих країн досягли успіху у впровадженні нової моделі праці, що підтверджують статистичні дані. Детальніше про кожну країну можна дізнатися з відповідних абзаців.
Нещодавно Німеччина протестувала чотириденний робочий тиждень і підтвердила його ефективність. Це свідчить про позитивні результати використання цього підходу до роботи.
Читайте також
- Карпати завалило снігом: температура повітря опустилася до 18° морозу
- Із подачею документів краще не зволікати: українців закликали терміново звернутися за виплатою
- Оператор дронів і талановитий хореограф. Згадаймо В'ячеслава Ярмоленка
- Карта бойових дій в Україні станом на 7 квітня 2025 року
- За дві доби ДТЕК повернув світло 21 тис. домогосподарств після обстрілів
- Не лише безкоштовний проїзд: 5 пільг для пенсіонерів в Україні, про які багато хто не знає