Словацький школяр з українською символікою на одязі відмовився потиснути руку президенту своєї країни.
Нагородження переможців математичної олімпіади
13 січня у Словаччині відбулась церемонія нагородження переможців математичної олімпіади. Старшокласники отримали нагороди від міністра освіти Томаша Друкера. Один із учасників, Симон Оманік, відмовився потиснути руку президенту Словаччини Петеру Пеллегріні, носячи українську символіку на одязі.
Toto ste zachytili? Ten chalan je u mňa akoze macher pic.twitterp_lockquote> — Jakub Bajzath (@BajzathJakub) January 13, 2025
Учень, який отримав бронзову медаль на центральноєвропейській математичній олімпіаді, прийшов у президентський палац прикрашений жовто-блактитною стрічкою. Коли президент Пеллегріні простяг руку для привітання, хлопець відмовився потиснути її.
Симон Оманік пояснив свою відмову словацькому виданню Dennik N. Він звинуватив президента у перемозі на виборах завдяки обману та брехні, зокрема, використовуванням теми війни в Україні.
Варто зазначити, що Словаччина не надавала військову допомогу Україні у протистоянні з Росією. Її лідери стверджують, що Київ і Москва повинні сісти за стіл переговорів.
Президент Словаччини Пеллегріні заявив, що Україні та Росії треба негайно розпочати мирні переговори. Він висловив погляд, що до досягнення миру потрібно буде зробити часткові територіальні поступки Україні.
Президент також відхилив звернення чотирьох громадян, які хотіли приєднатися до української армії. Раніше він вже пропонував Братиславу для проведення мирних переговорів між Україною та Росією.
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо також виступив проти вступу України до НАТО і висловив погляд на можливість примирення з Росією після війни, стверджуючи, що членство України в альянсі може стати причиною глобального конфлікту.
Читайте також
- Лакей Путіна розбушувався: проросійський Фіцо звинуватив Зеленського в усіх бідах Словаччини
- Погрози Фіцо: чи продовжить Словаччина постачати Україні електроенергію
- Фіцо шантажує Україну біженцями та електроенергією через російський газ