Соціолог назвав несподівану перешкоду для повернення українських біженців додому.


Внаслідок війни українське суспільство зазнало значних змін, що призвело до збільшення почуття несправедливості та злоби. Говорять, що однією з причин таких емоцій є українці, що знаходяться за кордоном. Проте переважна більшість громадян України ставиться до біженців нейтрально або позитивно.
«Ставлення до біженців більш агресивне в соціальних мережах, ніж у репрезентативних опитуваннях. В соціальних мережах часто пишуть про те, що «вони там насолоджуються Європою, а ми страждаємо від атак ворога», «що вони не хочуть допомагати боротьбі з РФ, то нехай там і залишаються, а нам своє робити» тощо.»
Дослідження показують, що багато громадян України ставляться до біженців нейтрально або позитивно. Однак, ставлення може залежати від категорії біженців. Найбільш позитивно громадяни відносяться до матерів з дітьми, а найгірше - до чоловіків старше 60 років.
Але загалом, українці мають менш позитивне ставлення до закордонних біженців, ніж до внутрішньопереміщених осіб. Близько 30% українців мають прохолодну думку про біженців. Потенційні напруженості можуть виникнути в ставленні до українців закордоном, але наразі не існує серйозних проблем.
«Крім того, біженці продовжують бачити негативне ставлення до себе в соціальних мережах. Це ускладнює їх повернення. Досі багато біженців планують отримати громадянство країн, в яких вони перебувають, замість повернення в Україну. Тільки третина планує повернутися, приблизно 2 мільйони людей з 6-7 мільйонів. Але до тих 4-5 мільйонів, хто залишиться, поїдуть чоловіки, які зараз не мають права емігрувати», - коментує експерт.
Соціолог Володимир Паніотто підкреслює важливість формування позитивного ставлення до біженців, оскільки це необхідно для збереження людського ресурсу України.
Нагадаємо, що мільйони українських біженців, які перебувають у країнах Європейського Союзу, можуть втратити правовий статус, якщо в Україні буде припинення вогню. ЄС поки що не має плану на такий випадок.
Читайте також
- В Україні визначили порядок функціонування мережі Центрів нацспротиву
- Водіям пояснили значення загадкових цифр у правах: що обмежує код "78"
- Землетрус у Стамбулі: момент поштовхів потрапив у прямий ефір (відео)
- «Яєчками» по «штукатурці». Відома філологиня рознесла вщент колегу, який оголосив фемінітиви необов'язковими
- Київ накриє спека до +26: Гідрометцентр розповів, на яку погоду чекати
- Як можна бути щасливими під час війни? Соціолог пояснив феномен українців