Стратегія-2030: як зміниться прикордонна інфраструктура з ЄС.


Уряд затвердив стратегію розбудови прикордонної інфраструктури до 2030 року
Кабінет Міністрів України схвалив стратегію розбудови прикордонної інфраструктури до 2030 року, розроблену Міністерством розвитку громад та територій. Ця стратегія стосується автомобільних та залізничних пунктів пропуску з країнами-членами Євросоюзу та Молдовою.
Головною метою стратегії є збільшення пропускної спроможності прикордонної інфраструктури, запуск спільного митного та прикордонного контролю з суміжними країнами, цифровізація перетину кордону для зменшення часу очікування в черзі та створення мережі зон очікування.
Стратегія передбачає реконструкцію 29 пунктів пропуску та спорудження 17 нових, роботи з реконструкції та залізничних колій, мультимодальних терміналів, електрифікації колій. Угоди про спільний контроль з сусідніми країнами також будуть підписані, а відповідний контроль запроваджений на пунктах пропуску. Для ефективного перенаправлення транспортних засобів до менш завантажених пунктів пропуску будуть використовуватися механізми прогнозування піків товаротранспортних і пасажирських потоків.
Слідкувати за досягненням цілей стратегії будуть різні індикатори, такі як тривалість процедур, час очікування в черзі, кількість пунктів пропуску та їхні спроможності, пропускна здатність, наявність сервісних зон та пунктів пропуску зі спільним або координованим контролем.
Також в Кабінеті Міністрів був затверджений операційний план заходів, який докладно описує розбудову пунктів пропуску та під'їзних шляхів, визначає терміни виконання завдань та джерела фінансування.
Читайте також
- Покровський напрямок: у 59 бригаді нагально змінили комбрига - ЗМІ
- "Нейтралітет не означає байдужість": Австрія може долучитися до миротворчої місії в Україні
- В Україні зареєстровано понад 167 тисяч воєнних злочинів росіян - Лубінець
- В ISW пояснили, чому Кремль не планує закінчувати війну
- Вибори у Румунії, деталі про хворобу Байдена: головне за ніч
- Келлог розкрив перший пункт мирного плану США, України та ЄС