Судан чи Єгипет: де насправді знаходиться найбільша колекція пірамід у світі.

Колекція пірамід у Судані та Єгипті
Колекція пірамід у Судані та Єгипті

Судан - справжня батьківщина пірамід

Коли ми говоримо про піраміди, багато людей одразу мислять про Єгипет. Але, мало хто знає, що найбільшу колекцію пірамід можна знайти зовсім в іншому місці.

Справжнє батьківство пірамід - це Судан, де серед пісків Нубійської пустелі збереглися сотні стародавніх пірамід, побудованих цивілізацією Куш.

Ці дивовижні споруди, хоч і менш відомі, ніж єгипетські, вражають своєю кількістю, унікальністю і історичним значенням.

Судан має між 220 і 255 пірамідами, що стоять на його кордонах, що робить його найбільшим у списку. Межуючи з Єгиптом, ця африканська країна легко затемнює загальну кількість пірамід свого сусіда, що є предметом суперечок, але, можливо, досягає близько 118 пірамід, пише IFLScience.

Менші, ніж єгипетські, піраміди Судану були побудовані правителями стародавнього царства Куш. Коли Куш стало великою державою в 8 столітті до н.е. в регіоні Нубія, що простягався від Асуана в Єгипті до Хартума в Судані, вони навіть правили Стародавнім Єгиптом під час 25-ї династії, створюючи лінію царів, відомих як Чорні фараони.

Першим з них був Піан, який успішно вторгся до Єгипту, щоб розпочати нову династію близько 770 року до н.е., правлячи зі столиці кушитів Напати. Отримавши натхнення в розкішних гробницях попередніх фараонів, він вирішив, що його поховають так само. Таким чином, він став першим членом царства, якого зморили пірамідою в стародавньому некрополі Ель-Курру в Судані.

Після того, як кушитам втратили контроль над Єгиптом, вони відступили назад до свого куточка Нубії, засновуючи нову столицю в Мерое. Саме тут можна знайти більшість нубійських пірамід, причому близько 200 загострених споруд було побудовано в некрополі стародавнього міста з третього століття до нашої ери. Серед них є гробниці 41 королівської особи Кушита.

Королівство Куш цвіло до 4 століття нашої ери, коли воно було припинено після конфліктів з римською армією та сусіднім королівством Аксум. В 1830-х роках історія цивілізації була відкрита знову археологами завдяки артефактам, знайденим розкрадачем гробниць Джузеппе Ферліні.

Цей розкрадач мало цінував нубійські піраміди: він розграбував їх, завдаючи значних пошкоджень і залишаючи багато стародавніх споруд у жалюгідному стані. І хоча деякі піраміди Мерое відтоді були відновлені, більшість пам'яток продовжили руйнуватися.

Цей поступовий процес руйнування пірамід не поліпшився через численні громадянські війни в Судані, і конфлікти, які тривають з 1950-х років, становлять велику перешкоду для туризму і фінансування археології.

Таким чином, тоді як єгипетські піраміди привертають мільйони відвідувачів щороку і займають заслужене місце серед найшанованіших і найохоронюваніших стародавніх чудес світу, нубійські піраміди залишилися без уваги і у забутті.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua