Швеція розслідує можливу диверсію на острові Готланд. Про «плани» на острів раніше заявляли в РФ.


Шведська поліція розслідує можливий акт саботажу на острові Готланд, який був виявлений у неділю, 2 березня. За інформацією з видання Aftonbladet та наших джерел, цей акт міг призвести до того, що весь острів залишився без води. Прессекретар Säpo Йоган Вікстрьом підтверджує, що Служба державної безпеки Швеції ознайомлена з інцидентом, який стався вчора.
В понеділок влада Готланду підтвердила, що постачання води на острові зазнало серйозного саботажу. Насоси для відкачування сирої води з озера були пошкоджені. Керівниця регіонального управління водопостачання та каналізації, Сюзанна Б'єргегорд-Петтерссон, повідомила, що бронзову кришку над насосами було зламано, що спричинило зупинку насосів. Вона не уточнила кількість постраждалих і назвала озеро конфіденційною інформацією.
Готланд - найбільший шведський острів в Балтійському морі. З 1679 року він постійно належить Швеції, за винятком декількох тижнів під час російсько-шведської війни 1808-1809 рр. Цей острів має вигідне розташування, яке дозволяє контролювати весь повітряний простір над Балтикою і морський трафік.
В процесі Холодної війни Готланд був використовуваний як військова база, але згодом був розібраний в 2005 році, коли на острові був припинений військовий присутність. Проте, після анексії Криму Росією, військовий контингент повернувся. В 2015 році Росія провела в Балтиці навчання, в яких відпрацьовувалося захоплення островів Аланд (Фінляндія) і Готланду. Шведські військові експерти регулярно стверджують, що такий сценарій можливий і маються підстави для спростування цього.
Цього року в Балтійському морі поруч з островом Готланд було пошкоджено підводний кабель. За даними берегової охорони, цей кабель розташований у шведській економічній зоні і з'єднує Фінляндію і Німеччину.
На початку цього року ми також повідомляли про пошкодження кабелю EstLink 2 поруч з островом Готланд, який з'єднує Фінляндію та Естонію.
Читайте також
- Зустріч Путіна та Віткоффа, ліквідація генерала Москалика. Головне за 25 квітня
- «Він був Папою милосердя». Український кардинал Бичко про спадщину Франциска
- Мешканці Китаю використовують «чіп тверезості»: як він працює
- Фотограф-аматор із Києва вразив світ світлиною Місяця і звернувся до українців
- Якою буде погода в Україні у травні: прогноз синоптиків
- Духовна підтримка чи пропаганда? Українські біженці у Литві стали жертвами Московського патріархату